Вже є перша загибель на воді. Як себе убезпечити, щоб не потрапити у льодову пастку

Вже є перша загибель на воді. Як себе убезпечити, щоб не потрапити у льодову пастку
Місця, де у водоймі лежать дерева або є врослі кущі, рятувальники радять обходити — там лід може бути бути крихким
  • Днями у Глухівцях сталася трагедія — загинув 51-річний чоловік, який провалився під лід.
  • Що робити, аби не опинитися під кригою і як правильно надавати допомогу постраждалому — нагадуємо правила, які рятують життя

Це сталося в середу, 15 січня. У Глухівцях зник 51-річний чоловік. Про це відповідні органи повідомив його син. Надвечір працівники Головного управління ДСНС у Вінницькій області знайшли зниклого чоловіка. Він був під кригою. На жаль, врятувати його не вдалося — на той момент, коли мешканця Глуховецької громади виявили бійці служби з надзвичайних ситуацій, він був уже без ознак життя. Наразі слідчі з’ясовують обставини трагедії. Про це повідомили у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області.

Рятувальники Вінниччини закликають громадян бути особливо обачними поблизу ставків, річок та інших водойм у зимовий період. Нагадаємо, що при температурі повітря нижче нуля безпечним вважається лід на водоймах, товщиною 5-7 сантиметрів (для однієї людини) та 15 сантиметрів (для групи людей). А для катання на ковзанах лід має бути щонайменше 25 сантиметрів завтовшки.

Міцним вважається прозорий лід, товщиною 12 сантиметрів, який має зеленуватий чи синюватий відтінок. Однак рятувальники радять перевіряти міцність льоду спеціальним інструментом для пробивання криги і мерзлої землі, який називається плішня. Це дерев’яна палиця з металевим наконечником. Якщо після першого удару крига пробивається і одразу з’являється вода, такий лід небезпечний і виходити на нього не можна. Також категорично не можна стрибати та бити ногами, щоб перевірити міцність криги.

Відео дня

Під час пересування кригою треба бути обачним, уважно спостерігати за поверхнею льоду та обходити місця, які можуть бути небезпечними — місця, де проходить швидка течія, вмерзлі у лід кущі, дерева, трава, тощо. Пересуватися по льоду лише у світлий час доби. 

Якщо по кризі рухається група людей, потрібно зберігати відстань 5-6 метрів і пильно стежити за тим, хто крокує попереду групи.

Під час зимової риболовлі радять не пробивати велику кількість ополонок на невеликому майданчику. Потрібно пробивати лунки на відстані п’ять-шість метрів одна від одної. Також не рекомендують стрибати, бігати по льоду і збиратися у групи. Кожен рибалка має одягати на зимову риболовлю рятувальний жилет, або мати при собі рятувальний лінь 15-20 метрів довжиною, на одному кінці якого петля, а на іншому — вантаж 400-500 грамів.

Якщо людина провалилася під лід і ви хочете надати допомогу, потрібно до неї підповзти, при цьому розкинувши ноги та руки. Можна лягти на дошку, драбину, жердину чи інший підручний засіб, закріплений з одного боку за об’єкт на березі чи край криги мотузкою. До потерпілого необхідно наблизитися на відстань, яка дозволить подати мотузку чи пояс, а потім відповзати назад і поступово витягувати людину на кригу. 

Якщо підручних матеріалів немає, але ви надаєте допомогу не самотужки, дві-три людини лягають на кригу ланцюжком і тримаючи одне одного за ноги наближаються до постраждалого. Перший в ланцюжку подає йому одяг, ремінь чи інший матеріал, який використовується у якості мотузки.

Якщо поруч з місцем, де потерпілий, є пробоїни чи битий лід, потрібно використовувати виключно спеціальні засоби — рятувальні шлюпки на полозках.

 

Читайте також:

Безпека на дорозі. Порада козятинчанам, як стати «помітними» вночі

Як уникнути обмороження? (ВІДЕО)

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up