Хтось білою фарбою написав на камені «Петлюра», а зверху намалював український тризуб.
Цей кам’яний монумент встановили за радянських часів. Очевидно, він потрапив під закон про декомунізацію, тому що табличку з написом із нього зняли.
У міському сквері є ще один подібний пам’ятник, теж тієї доби. Табличку з нього теж зняли.
У книзі Л. Бестужева та П.Ткаченко «Козятин. Путівник» за 1979 рік написано, що один із пам’ятників у парку встановили на згадку про промову Щорса та Боженка. Ці радянські командири виступили перед козятинчанами після того, як у 1919 році розгромили війська Директорії Української народної республіки. Інший пам’ятник був присвячений місцевим комсомолам.
На одному з інтернет-сайтів ми знайшли світлину пописаного фарбою пам’ятника. Зроблена вона була ще у 2012 році, тоді, коли табличка із написом на камені ще була.
►Фото із сайту SkyscraperCity
Судячи з тексту, напис «Петлюра» і зображення тризуба з’явилося на пам’ятному знаку, присвяченому саме Щорсу та Боженку.
Нагадаємо, Симон Петлюра був головним отаманом військ Української народної республіки та другим головою Директорії УНР. Був у Козятині. Як пише Зоя Вільчинська у своїй книзі «Наша історія», Симон Петлюра був на мітингу у Козятині на Червоній площі. Там йому подарували білого коня. Червона площа розташовувалася біля продпункту. Сьогодні це закрита територія неподалік вокзалу за будівлею колишнього «ЕкспресБанку».
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 12 від 20 березня 2025
Читати номер