«У нас тут гудуть цілодобово мотори»

«У нас тут гудуть цілодобово мотори»
  • До нашої редакції звернулася козятинчанка Євгенія.
  • У магазині, що на першому поверсі її будинку, день і ніч ревуть мотори від апаратури. Від шуму нікуди подітися.
  • Що робити у подібній ситуації — розбиралися наші журналісти

Днями отримали телефонний дзвінок від нашої читачки. Вона мешкає у багатоповерхівці. На першому поверсі будинку розташований магазин. Жінка скаржиться — мотори від апаратури цього магазину працюють так гучно, що шум заважає не лише їй, а й всьому під’їзду.

— Почитали ми вашу статтю, що їдуть мотоциклісти і місто гуде, а в нас тут гудуть цілодобово ці мотори, які поставили на причілку, — розповідає Євгенія. — Мали їх розділити: два лишити, два десь там спереду поставити. У цьому магазині не думають про людей. Ці мотори, котрі крутяться на причілку біля магазина, це типу холодильники у них працюють. Є в нас інші магазини, але ми не бачили таких моторів. Їх причепили, бляхою оббили, як-небудь приставили, то хоч би герметику дали, щоб вони не гуділи так. А то так гуде, аж до п’ятого поверху. Тут і біженці приїхали, кажуть: «Ми шоковані. Де це таке робиться?!» Спати не можна, цілу ніч гуде. 

Крім того, що постійно гудуть мотори, у них під вікнами увесь час стоять вантажівки, які привозять до магазину товар. Але Євгенія каже, що ці фури — то півбіди, тому що машина приїхала, постояла, поки товар розвантажать, і поїхала. Натомість мотори гудуть 24 години на добу, сім днів на тиждень. Терпець людям уривається, але що їм робити — гадки не мають.

Відео дня

— Пенсіонери, які в нас тут гуляють, кажуть: «Ми тікаємо звідси десь на ту сторону до лікарні, щоб не чути цих моторів і цього гудіння», — продовжує Євгенія. — Ще вдень, знаєте, люди йдуть то туди, то в парк пішли, а вночі дуже важко. Говорили нашому голові ОСББ, він також казав: «Так, ми будемо писати». І нічого. Звернулися до вас. Ще спробуємо написати на адміністрацію цього магазину.

Збирайте докази

У подібних випадках варто звертатися одразу до поліції — радить Олександр Комар, директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Можна зателефонувати безпосередньо на 102. Тоді на виклик приїде наряд поліції. Правоохоронці мають зафіксувати правопорушення, зібрати пояснення свідків і скласти протокол за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо режим тиші перевищується систематично, можна звернутися до відділку поліції і написати заяву. Та спершу треба потурбуватися про те, аби ви мали докази того, що допустимий рівень шуму перевищується. Це можуть бути:

  • відео чи аудіозапис шуму;
  • протокол та акт Держпродспоживслужби;
  • колективна скарга мешканців будинку.

Можна також звернутися із позовом до суду. Втім, аби довести, що рівень шуму перевищений, необхідно так само зібрати і надати усі потрібні докази.

— За порушення рівня шуму передбачена адміністративна відповідальність, — пояснює Олександр Комар, директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. — Відповідно до статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, це може бути попередження або накладення штрафу. Для звичайних громадян це від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо правопорушення вчиняють посадові особи чи суб’єкти господарської діяльності, передбачено штраф від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шуміти не можна з 10 вечора до 8 ранку

Статтею 24 Закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", покладається обов'язок на всіх громадян, а також підприємства, установи, різні організації, державні та місцеві органи влади дотримуватися встановлених санітарними правилами норми допустимого шуму і звучання.

Так, забороняється в нічний час (від 10 години вечора до 8 ранку):

  • гучний спів і гучний крик;
  • використання феєрверків, салютів, апаратури, яка відтворює звук (колонки з музикою, аудіоплеєри та інше);
  • використання побутових речей, що видають шум (якщо це побутові речі для ремонту, то їх використання забороняється не з 10 години вечора, а з 9, і також триває до 8 ранку).

Крім того, вищезазначеною нормою передбачено сувору заборону на проведення ремонту по неробочим і святковим дням протягом будь-якого часу доби (заборона не поширюється якщо власник або орендар квартири отримав дозвіл у всіх сусідів на вчинення таких дій).

Допустимі норми шуму

Для оцінки рівня шуму в житлових приміщеннях сформульовані загальні норми допустимої гучності (наказ МОЗ від 22.02.2019 № 463). Вони визначаються за рівнем звукового тиску постійного шуму (дБА) і критеріям шуму (NC) .Так, згідно з цими санітарним нормам, рівень шуму:

  • вдень не повинен перевищувати 55 дБ, а вночі 45 дБ в квартирах і житлових будинках, пансіонатах, інтернатах і спальнях садів; для готелів і гуртожитків норми дещо вищий - до 50 і 60 дБ відповідно;
  • на прилеглих до житлових будинків територіях днем - до 70 дБ, а вночі - до 60 дБ;
  • на майданчиках відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиках дитячих дошкільних установ, шкіл та ін. навчальних закладів - до 60 дБ;
  • в залах кафе і ресторанів рівень не повинен перевищувати 70 дБ, а в торгових залах або в аеропорту або на вокзалі в пасажирських залах - 75 дБ.

Для довідки: рівень звуку 30 дБА - це шепіт і цокання настінного годинника; 45 дБА - звук звичайного розмови; 65 дБА - звук голосної розмови, який чітко чутно стороннім.

Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

 

Читайте також:

Як зменшити витрати на електрику удвічі: ефективні поради після підвищення тарифів

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Моя Европа

    Полийте горючим і підпаліть вночі і проблема буде вирішене
  • Юрий Волынец

keyboard_arrow_up