Скейт-парк у Козятині: скільки голосів набрав проєкт на конкурсі

Скейт-парк у Козятині: скільки голосів набрав проєкт на конкурсі
Фото зі сторінки проєкту «Громада на всі 100»
  • Місяць тривало голосування за створення скейт-парку у Козятині. Проєкт потрапив на конкурс «Громада на всі 100».
  • Двадцять переможців визначить журі, ще двадцять — голоси користувачів Фейсбук. Інтернет-голосування вже завершилося.
  • Розповідаємо, чи потрапив Козятин до 20-ки громад, які набрали найбільший рівень підтримки в інтернеті і які ще громади Вінниччини подали заявку на конкурс

Минулого місяця ми розповідали, що Козятин бере участь у проєкті «Громада на всі 100». Цю ініціативу започаткувала медіагрупа «Starlight.Media» разом із «USAID», «Global Communities Ukraine» і «Ukraine Crisis Mediacenter». Конкурс створений для малих громад, у яких проживає до 100 тисяч населення і які не є обласними центрами. У його рамках сорок фіналістів отримають фінансування на реалізацію своїх проєктів.

Козятинська громада подала на конкурс проєкт створення скейтпарку у зоні відпочинку на Водокачці, за територією стадіону. Це ініціатива трьох ліцеїстів з Козятина — Діми, Дані і Максима. Хлопці катаються на самокатах, але через те, що спеціально обладнаного майданчика у нашому місті немає, їм доводиться робити викрутаси в парку, біля Фори, чи їздити до Бердичева, де минулого року облаштували скейт-парк. Торік Максим написав тодішньому міському голові Тетяні Єрмолаєвій, що хоче, аби в Козятині зробили скейт-парк. Скейтерів і тих, хто катається на самокатах, у Козятині чимало, тож проєкт створення скейт-парку подали на конкурс «Громада на всі 100».

Ми такі в області не єдині

Окрім Козятинської, на конкурс подали свої проєкти ще дев’ять громад Вінниччини. Місто Бар хоче створити комфортний продуктовий ринок «Смак села», де продаватиметься продукція, яку вирощують місцеві фермери та селяни. Відповідно до проєкту, мають облаштувати близько 16 торгових місць, оснащених стійками для продажів, встановити два біотуалети і три контейнери для сміття, поставити лави для відпочинку, ліхтарі, які працюють від енергії сонця і провести озеленення поруч із територією ринку.

Відео дня

Вапнярська громада подала на конкурс укомплектування новини зручними меблями ліцей №2. У рамках проєкту хочуть придбати 225 двомісних та 30 одномісних парт, 40 вчительських столів, 450 стільців для учнів і 60 стільців для вчителів.

Проєкт, що стосується освіти, запропонувала і Літинська громада. Там хочуть у разі перемоги в конкурсі модернізувати кабінети математики, аби впровадити STEAM-технології. STEAM-освіта — це методика, за якої теоретичні наукові знання отримують на практиці. У рамках проєкту Літинська громада планує закупити сучасне обладнання для кабінетів математики чотирьох навчальних закладів: двох опорних ліцеїв у центрі громади й одного опорного у Багринівці, а також ліцею в селі Городище.

Гайсинська громада хоче покращити умови у Відділенні соціально-психологічної допомоги Центру надання соціальних послуг у приміщенні, де проживають переселенці. У межах проєкту планують замінити 45 дверей, три міжкоридорні секції двохсекційних дверей і сорока трьох кімнатних дверей, встановити три душових кабіни і зробити ремонт у кімнаті, де буде їдальня та зона психологічного розвантаження.

Жмеринська громада хоче завдяки проєкту купити нову машину, яка промиватиме каналізаційну систему. Крижопільська має намір побудувати сонячну електростанцію, щоб забезпечити електроенергією місцевий водоканал.

Погребищенська громада хоче покращити якість надання медичних послуг, адже подали на конкурс проєкт придбання для Погребищенської центральної лікарні хірургічної С-арки SD 30 C. За її допомоги хірург матиме змогу проводити операції невідкладно.

Проєкт, що стосується медзакладу, подала і Тиврівська громада. Там у разі перемогли в конкурсі збираються робити капремонт харчоблоку Багатопрофільної лікарні. Хочуть відновити мережі тепло, електро та водопостачання, утеплити фасад, встановити нові вікна, двері, відремонтувати стіни, стелю та підлогу, облаштувати санвузол, систему вентиляції і придбати сучасне енергоефективне обладнання й устаткування.

Уланівська громада хоче облаштувати реабілітаційний центр, де буде «кімната спокою» для роботи з психологом, зала із тренажерами для адаптивних видів спорту, масажний кабінет і кімната з можливістю займатися гончарством. Планують закупити необхідне обладнання, а також придбати 3D принтер, щоб друкувати запчастин до дронів.

Хто лідирує

Загалом на конкурс «Громада на всі 100» подали 262 проєкти. Серед усіх учасників оберуть сорок фіналістів, які отримають фінансування, щоб втілити в життя запропоновані ідеї. Відповідно до умов, двадцять переможців обере конкурсне журі. Ще двадцятеро потраплять у фінал за підсумками інтернет-голосування на сайті «Громада на всі 100». До числа останніх потраплять ті проєкти, які набрали найбільший відсоток підтримки. Він вираховується співвідношенням кількості голосів до кількості мешканців у громаді.

Тривало інтернет-голосування протягом місяця і завершилося у неділю, 10 листопада о 23:59. У результаті найбільший відсоток підтримки отримав проєкт Аджамської сільської громади (Кіровоградська область) — 75,4%. Громада планує запустити соціальне таксі. У межах проєкту хочуть придбати електроавтомобіль для людей з інвалідністю та маломобільних, які проживають у селах. За допомогою такого соціального таксі мешканці сіл матимуть змогу приїхати в інше село чи центр громади. Також планують закупити електроскутери для соціальних працівників, щоб вони мали змогу приїжджати у села і надавати свої послуги.

На другому місці Понорницька сільська громада (Чернігівщина) із рівнем підтримки 46,5%. Громада запропонувала проєкт безпечного підвозу дітей до школи взимку. У його рамках планують встановити дорожні знаки на найбільш небезпечних ділянках доріг і придбати сучасний грейдер, щоб регулярно чистити взимку автошляхи, якими школярі їздять на навчання.

Закриває трійку лідерів Ветеранський кемпінг, який презентувала Рівненська сільська громада (Волинська область). Цей проєкт набрав 35,4% підтримки. У селі Новоугрузьке на березі озера пропонують створити перший в Україні інклюзивний ветеранський кемпінг. Там хочуть облаштувати спеціальними пандусами спуск до води, встановити інклюзивні душові кабіни, туалети та роздягальні, місця для відпочинку та місце, де можна перечекати негоду, а також облаштувати спеціальні пірси для риболовлі та посадки в човен.

Остаточні результати конкурсу обіцяють опублікувати 29 листопада. Втім уже зрозуміло, що Козятинська громада не потрапила до 20-ки проєктів, які набрали найбільший рівень підтримки під час інтернет-голосування. Протягом місяця проєкт скейт-парку зміг набрати лише 1196 голосів. Це 3,9% підтримки у співвідношенні до загальної кількості мешканців. Проте шанс ще є, адже ще 20 фіналістів має обрати журі. Тож тримаємо кулачки.

Буде не тільки скейт-парк

А поки мешканці Козятинської громади зволікали із голосуванням на конкурсі, щоб громада могла отримати чотири мільйони для облаштування скейт-парку, Бердичів, куди часто їздять кататися троє друзів, котрі стали ініціаторами вищезгаданого проєкту, невпинно рухається вперед. Зовсім скоро у наших сусідів буде не тільки скейт-парк, а й Містечко розваг.

Днями наші журналісти були у Бердичеві і помітили, що поруч із Палацом культури імені Шабельника ведуться підготовчі роботи до будівництва. Виявилося, що це готують територію для майбутнього Містечка розваг на площі Мистецькій. Там буде ковзанка, яка працюватиме навіть за теплої зими, а також дитячі каруселі, павільйон та святкова ілюмінація. Бердичів не брав участь у жодному з конкурсів, проєкт Містечка розваг запропонував міській раді один із підприємців, який працює у цій сфері протягом багатьох років. Його планують завершити протягом місяця і відкрити на День святого Миколая, 6 грудня — повідомляють бердичівські ЗМІ.

 

Читайте також:

Більш як дві сотні козятинчан вийшли на осіннє прибирання громади. Поділились фото

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Марина Талімончук

    Краще б водогін зробили....

    Ирина Орлова reply Марина Талімончук

    Марина Талімончук ви в кошторисній вартості водогону і скейтпарку орієнтуєтесь? Чи вважаєте нормальним, що діти по вулицях на скейтах їздять? Ну різні це речі: водогін та скейтпарк. Різні.

keyboard_arrow_up