Перейменували вулиці ще два роки тому, а положення прийняли тільки зараз
- 8 квітня 2025 р.

-
На крайній сесії депутати міської ради затвердили документ, відповідно до якого будуть перейменовувати і присвоювати назви вулицям, провулкам, площам, паркам та іншим об‘єктам.
-
Відтепер назвати вулицю іменем людини зможуть лише через п’ять років після її смерті і це без виключень.
-
Що ще у нових правилах — розповідаємо у нашій публікації
Останнє масове перейменування вулиць відбулося у Козятинській громаді у вересні 2022 року. Тоді нові назви присвоїли майже двом сотням топонімів. Власне у місті перейменували шістдесят вулиць. Так колишня Московська стала Львівською, Катукова — Єдності, а Матросова — Степана Бандери. Сім вулиць назвали іменами Героїв, яких ми втратили на війні.
Минуло два з половиною роки і про перейменування заговорили знову. Точніше, визначили чіткі правила, за якими вулиці, провулки, сквери, площі та інші об’єкти топоніміки можуть перейменовувати. Положення про перейменування прийняли депутати на засіданні 60 сесії Козятинської міської ради.
Відповідно до документу, ініціювати перейменування вулиці може влада. Таке право є у міської ради, міського голои і депутатської комісії з питань законності. Разом з тим ініціювати перейменування може і громада. Таке право мають громадські організації, установи, підприємства та органи самоорганізації населення, а також звичайні жителі громади, наприклад, мешканці вулиці.
Якщо перейменування ініціює громадська організація, установа, підприємство чи орган самоорганізації населення, необхідно подати лист-ініціативу за підписом керівника і печаткою, якщо така наявна. У листі має бути також назва, адреса та контактні дані організації чи установи і протокол засідання зборів, на яких вирішили звернутися щодо перейменування.
Якщо ж ініціатором виступають звичайні мешканці громади, лист-ініціативу мають підписати як мінімум десять осіб. У листі обов’язково мають бути зазначені їх адреси проживання.
Перед тим, як звертатися у міську раду щодо перейменування, спершу з’ясуйте, хто депутат на окрузі, де розташована вулиця, провулок чи інший об’єкт, якому мають присвоїти нову назву. Тому що до листа-ініціативи необхідно додати ще й погодження депутата Козятинської міської ради, закріпленого за відповідним округом. Крім того, до пакету документів входить ще й пояснювальна записка, в якій ініціатори мають обгрунтувати, чому доцільно перейменувати вулицю.
Остаточне рішення про перейменування приймають депутати на сесії. Процедура проходить так: спершу ініціатор звертається щодо перейменування, потім пакет документів потрапляє до відповідної комісії з перейменування, яка вивчає це питання і готує пропозиції до розгляду на сесії. Можуть також проводити і громадське обговорення. Зокрема, якщо вулиці чи провулку пропонують присвоїти ім’я якоїсь людини, назву ювілейної чи святкової дати або ж історичної події, громадське обговорення у такому випадку є обов’язковим.
Декілька слів про самі назви. Відповідно до положення, імена людей об’єктам топоніміки присвоюють з метою увіковічнити пам’ять про тих, хто:
- вніс вагомий внесок у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру, зміцнення міжнародного авторитету України;
- здійснив героїчний вчинок в ім’я Батьківщини;
- зробив значний внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер.
Однак тут є один важливий нюанс. Імена людей можна присвоювати вулицям, провулкам, скверам та іншим об’єктам посмертно і лише в тому разі, якщо після смерті людини минуло п’ять років. Якщо у людини, чиїм ім’ям пропонують назвати об’єкт топоніміки, є родичі (у першу чергу маються на увазі діти, чоловік чи дружина, а в разі їх відсутності — батьки, рідні брати та сестри), потрібно брати їх письмову згоду.
У назвах вулиць, провулків, парків, скверів, площ та інших об’єктів не можна використовувати назви, пов’язані з діячами тоталітарної доби, терористичних операцій та антидержавних спрямувань.
Читайте також:
Говорили про додатковий гучномовець, землю біля «первинки» і не тільки
Козятинців запрошують долучитися до акції «Подаруй місту дерево»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
-
Ольчик Олюня 8 квітня 2025 р.А що?на що вплине зміна назви вулиці?!? На якість доріг по вулицях, чи можливо освітлення?!? Це лишній гімр простому люду!!!
-
Инна 8 квітня 2025 р.Для наших депутатів це дуже вигідне рішення, щоб родини загиблих їх не діставали. Всюди вулиці переіменовують, тільки у нас це неможливо. Тепер на буцімто законних підставах можна посилати родини загиблих подалі, щоб не заважали дихати. БРАВО!!!Тетяна reply Инна 9 квітня 2025 р.Мою вулицю переіменували на ім'я героя, який тут не жив. Зараз по цій вулиці шість дітей вважаються зниклими безвісти, в тому числі і мій син,( дай Боже щоб вони знайшлися живими), двоє загиблих, які на цій вулиці виросли. То можливо міська рада правильно робить? Мати, в якої загинув син, а ще два сина вважаються зниклі безвісти, то в честь якого героя потрібно було назвати вулицю?
-
Тетяна 8 квітня 2025 р.Якщо перейменували, то потрібно все доводити до кінця. Табличку повісили на два будинка і все, а далі як було. Це тільки в нас такий дебілізм може бути.