Для Козятинського району у боротьбі з алкоголізмом за програмою Вінницької обласної Ради це відіграє тільки на користь.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва", ціна на горілчані вироби підвищується:
— Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування її в газеті "Урядовий кур'єр" від п'ятого листопада. Відповідно, з 15 листопада ціна на алкогольні напої набуде певних змін, — розповідає Галина Огнєва. — Якщо сьогодні ціна за 0,5 літра найдешевшої горілки в козятинських магазинах становить майже 10 гривень, то з 15 листопада вона становитиме мінімум 14 гривень. Ціна на горілчані вироби залежить від вмісту в них спирту. Щоб вирахувати нову мінімальну ціну на півлітрову пляшку горілки, потрібно провести певні математичні підрахунки. Множимо 70 — мінімальну роздрібну ціну за літр 100-відсоткового спирту на 40 — кількість оборотів та ділимо на 100%. Ділимо на два і отримуємо таким чином ціну за півлітрову пляшку горілки — 14 гривень. Слід зауважити, що ціна не може бути меншою за цю суму.
Якщо найдешевша пляшка горілки коштуватиме не менше 14 гривень, то, відповідно до підрахунків, найдешевша пляшка п'ятизіркового коньяку складатиме 32 гривень.
— Для легального виробника розмір нових цін не страшний, — каже прес-секретар кампанії "Nemiroff" Тагір Імангулов. — Експерти підрахували вартість тари, ціну закупки якісного спирту, об'єм податків та акцизу і тому подібне.
За його словами, якщо пляшка горілки коштуватиме дешевше, то, або виробник не сплатив необхідні податки та акциз, або просто використав "лівий" спирт.
— Вартість нижча за встановлену урядом має стати застереженням для покупця та сигналом для правоохоронних органів, — говорить Тагір Імангулов. — Нова ціна є індикатором якісної та законної продукції.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 20 від 15 травня 2025
Читати номер