Міряли каски та бронежилети і сиділи за кермом поліцейського авто
- Патрульна поліція спільно із представниками екстрених служб провела у Козятині розважально-пізнавальний захід для дітей.
- Школярі перевіряли свої знання з правил безпеки дорожнього руху, зазирнули всередину автомобілів та говорили по рації.
- А ще отримали корисні подарунки від правоохоронців
Середа, 19 квітня. На центральній площі міста вишикувалася спецтехніка. Поруч із машиною ДСНС — стенди, на яких приклади вибухонебезпечних предметів. Обабіч стоять швидка та аварійна газова служба з одного боку, із іншого — автівки поліції. Це — захід, який організувала патрульна поліція Вінницької області спільно із іншими спецслужбами, аби привернути увагу дітей та дорослих до вивчення правил дорожнього руху та популяризувати професію поліцейського.
Школярі, які завітали на площу, діляться на групи. Поки одні розглядать, що всередині пожежної машини і міряють каски, в яких вогнеборці виїжджають на виклики, інші уважно слухають, чому важливо дотримуватися безпеки при користуванні газовими приладами.
—У мене одне питання — чому газ такий дорогий? — запитує учень.
— Це не від нас залежить, — відповідає працівник «Вінницягаз». — Ми — постачальна компанія. Ми займаємося тільки обслуговуванням газових мереж.
Біля автівки «швидкої» парамедик Ірина показує, як одягають на пацієнта комірець Шанца. Це спеціальне пристосування, яке використовують, щоб знерухомити шийний відділ хребта. Спершу діти уважно дивляться, як правильно визначити місце, куди накласти комірець, а потім пробують це все самі.
Тим часом дівчата зазирають всередину машини «швидкої» і дивляться, якими приладами користуються парамедики, коли доправляють пацієнта до приймального відділення медзакладу.
Потім Ірина показує дітям, як знерухомлюють нижню кінцівку і разі перелому. Пацієнта кладуть на кушетку, вдягають на ногу спеціальну гумову подушку, під’єднують її до насоса і починають качати. Подушка надувається і виконує функцію шини.
Біля автівок патрульних діти міряють бронежилети та каски і роблять фото. Групу чотирикласників кличе до себе поліцейська.
— Давайте познайомимося, — каже представниця правоохоронних органів. — Ми працівники Управління національної поліції. Ви знаєте, хто такі патрульна поліцейські?
— Так, — хором відповідають діти.
— Патрульні поліцейські — це ті поліцейські які першими приїжджають на виклик. Коли ви телефонуєте на «102» і повідомляєте, що щось трапилося та викликаєте на допомогу, виїжджають патрульні поліцейські. Ще ми займаємося безпекою на дорозі. Скажіть, будь-ласка, ви знаєте правила дорожнього руху?
— Так, — хором відповідають діти.
— Гарно знаєте?
— Так, — кажуть в один голос чотирикласники.
— Зараз я перевірю. А хто буде гарно відповідати на запитання, отримає подарунок від патрульної поліції. Тільки якщо ви будете знати відповідь, піднімайте ручку. Хто мені скаже, де можна переходити дорогу?
— Переходити дорогу можна по зебрі, — відповідає хлопчик.
— Правильно. Там, де світить світлофор, переходити дорогу можна?
— Коли є зелене світло, — відповідає дівчинка.
— А тепер запитання на увагу: скільки кольорів має світлофор для пішоходів?
— Три, — спершу відповідають діти.
— Подумайте трохи, — каже поліцейська.
— Чотири, — роблять другу спробу учні.
— Світлофор для пішоходів має два кольори: зелений і червоний, — пояснює поліцейська. — Якщо нам горить зелений, це свідчить про те, що ми можемо рухатися, а червоний — що нам треба стояти. Скажіть, будь ласка, якщо нам горить зелений колір, ми просто йдемо через дорогу і нікуди не дивимося?
— Ні, — відповідають діти.
— А як правильно?
— Треба подивитися по сторонам і йти, — кажуть чотирикласники.
— Правильно. Спершу ми дивимося ліворуч, а потім праворуч. Скажіть, будь ласка, чи можна перебігати через дорогу?
— Ні, — відповідають діти.
— Хто пояснить, чому?
— Бо їздять машини, — каже дівчинка.
— Правильно. Машина може не встигнути зупинитися, тому що машині потрібен час, або може водій не встигнути зреагувати і не натиснути вчасно на гальма. Тому ми ніколи через дорогу не перебігаємо. Тепер така ситуація, вам зараз чути звукову сигналізацію. Ви можете прямувати вулицею і чути таке. Це означає, що у нас їдуть служби. Це можуть бути хто?
— Пожежні, «швидка», — відповідають діти.
— Так, тому що ми робимо? Ми зупиняємося, навіть якщо нам на світлофорі горить зелений колір і пропускаємо цей транспорт. Тому що такі працівники поспішають на виклик. Можливо щось в місті трапилося, можливо комусь потрібна допомога. Можливо швидка медична допомога когось транспортує в лікарню. Тому ми таку техніку обов’язково пропускаємо. А тепер ще одне запитання. Скажіть, будь-ласка, на велосипедах любите кататися?
— Так, — хором кажуть діти.
— Хто скаже, з якого віку ви можете самостійно на велосипеді їздити?
— Із десяти, — відповідає Гордій.
— Ще варіант?
— Із дев’яти, — каже хтось із хлопчиків.
— Із чотирнадцяти, — каже Богдана.
— Молодець. Із чотирнадцяти років ви можете їздити самостійно на велосипеді. До цього часу ви самі не їздите. Лише на закритих майданчиках, в супроводі батьків. А якщо ви порушуєте правила дорожнього руху, тоді відповідальність хто несе?
— Батьки, — кажуть діти.
— Правильно, тоді виноситься постанова і хто буде змушений заплатити штраф?
— Батьки, — відповідають учні.
— Правильно. Зараз за вас повністю несуть відповідальність ваші батьки. Ще таке питання. Напевно ви часто їдете у транспорті з батьками, родичами. На якому сидінні вам дозволено сидіти?
— На задньому, — хором відповідають чотирикласники.
— Чому так?
— Тому що з чотирнадцяти років нам можна їхати на передньому, — кажуть діти.
— Зараз відповідно до правил дорожнього руху, ви можете сидіти на передньому сидінні лише коли ви досягнете зросту 145 сантиметрів. Раніше ще віку треба було дотримуватися, зараз цього немає. Якщо ви досягнули такого зросту, це означає, що ви можете сідати на переднє сидіння, але користуватися пасками безпеки. До цього часу ви маєте перебувати у спеціальному автокріслі. І заключне запитання, що має бути в темну пору доби обов’язково розміщене на вашому одязі?
— Світловідбивачі, — хором відповідають учні.
Усім, хто долучився до вікторини, правоохоронці дарують світловідбивачі.
— Обіцяйте мені, що ви всі розмістите їх на своєму одязі і в темну пору доби будете пересуватися з ними, — каже поліцейська.
Поки одні проходять вікторину, інші сідають за кермо поліцейської автівки. Правоохоронці показують, як вмикається сигналізація і як говорити по рації. Потім школярі пробують це все самотужки.
Поруч із поліцейськими автівками не менш цікава локація, яка викликала в дітей цілий шквал емоцій. На асфальті розстелений килимок, на якому нанесені точки, крива та пряма лінії. Учні по одному підходять до поліцейської. Вона допомагає їм вдягнути «алко окуляри» — окуляри віртуальної реальності, у яких людина бачить все довкола нечітко та розпливчасто, наче в стані алкогольного сп’яніння.
— Спочатку вам треба пройти по кружечках, потім ви проходите по лінії і по прямій, — інспектує поліцейська. — Це потрібно робити швидко.
Діти пробують йти по кружечках і лініях, але зробити це доволі важко. Школярі втрачають рівновагу і починають сміятися.
— Такий ефект має людина, яка сідає за кермо у стані алкогольного сп’яніння, — пояснює поліцейська.
Читайте також:
В гімназії № 9 розписували пасхальне печиво та вбирали Великоднє дерево
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Микола Т.
Redmi Exe
Julia Herasymiuk
Лілія Лисиця reply Julia Herasymiuk
Julia Herasymiuk reply Julia Herasymiuk
RIA-Козятин reply Julia Herasymiuk
Julia Herasymiuk Добрий день. На нашому сайті був анонс)
https://kazatin.com/Podii/na-tsentralniy-ploschi-kozyatina-politsiya-provede-piznavalniy-zahid-z-11787427.html