Сьогодні, 19 червня головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Наталія Поліщук та фельдшер санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Оксана Бенеденчук спільно з сержантом поліції Дмитром Мельником провели перевірку перукарень, закладів громадського харчування, а також магазинів. На рейд запросили і нас.
Першою зупинкою нашого рейду став продуктовий магазин “24” на вулиці Пилипа Орлика. Це магазин на першому поверсі будівлі колишнього ресторану “Козятин”. Коли ми спільно з представниками держпродспоживслужби та поліції зайшли всередину, продавчиня стояла за прилавком без маски. На запитання “де маска” дівчина відповіла, що вона у шухляді.
- Карантин продовжили до кінця липня. Ви маєте бути в засобах індивідуального захисту, - каже Оксана Бенеденчук, представник держпродспоживслужби.
- Ми знаємо, - відповідає продавчиня.
- У нас є постанова, згідно з якої якщо ми вам дамо попередження і ви не виконаєте вимоги, то будуть застосовані заходи. Це штраф мінімум 17 тисяч гривень. Тому дешевше маску носити, ніж 17 тисяч штрафу платити, - додає Бенеденчук.
Після того, як продавчині зробили зауваження, вона дістала маску з шухляди і одягнула.
Проте сказати, що карантинних вимог у цьому закладі зовсім не дотримуються, не можна. У залі стоять кілька столиків, де відвідувачі можуть поїсти хот-доги чи гамбургери. Зараз ці столики розібрали і повісили оголошення, що хот-доги та гамбургери можна купувати лише з собою.
Після цього ми завітали до піцерії “ArmAto”. На момент нашої перевірки у закладі було лише два відвідувачі. Між столиками на літньому майданчику тут витримана дистанція. Усі офіціанти у масках. Столики протирають антисептиками.
Без масок були лише піцейоли. Але спеціалісти держпродспоживслужби кажуть, що те, чи треба їм одягати засоби індивідуального захисту - питання спірне.
- Там душно і вони не спілкуються з людьми. До того ж, піца проходить температурну обробку, - пояснює Наталія Поліщук.
- Біля пічки і без маски тяжко. Там 400 градусів, - каже Олексій Каратєєв, власник піцерії.
Після цього ми пішли до салону-перукарні “Престиж”, що на вулиці Стуса. Антисептики, маски та рукавички тут є. У залі, де були клієнти, і майстри, і відвідувачі були у масках.
Без масок були лише власниця і працівник у сусідньому залі. Але там клієнтів не було. Тому це не є порушенням.
- Коли у них немає відвідувачів, вони можуть бути без масок. Якщо до них сідає клієнт, і вони близько спілкуються, тоді вони мають одягнути маску, - пояснює Оксана Бенеденчук.
Також ми перевірили салон-перукарню “Гламур”, що на вулиці Пилипа Орлика у будинку побуту. Усі майстри були у масках, проте клієнт - без маски.
Спеціалісти держпродспоживслужби кажуть, що це не порушення, тому що маски обов’язково мають вдягати майстри, а клієнти - за можливості.
Крім того, у цій перукарні ведуть журнал температурного скринінгу. Усім працівникам зранку міряють температуру і записують до журналу.
Наступною нашою зупинкою стало кафе “Ассоль”. На момент нашого візиту тут відвідувачів не було. Працівники за барною стійкою були у масках.
Столики на літньому майданчику розставлені із дотриманням дистанції.
На столі є антисептик для відвідувачів.
Також ми завітали до супермаркету АТБ. Перед входом до магазину тут повісили рекомендації для відвідувачів з приводу дотримання карантинних норм.
У місцях, де стоять візочки та корзинки, наліпки “Продезинфіковано”.
На момент нашого візиту усі працівники та відвідувачі були у масках. Касири у масках та захисних щитках.
Також для відвідувачів стоїть антисептик.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер
Катерина
Добрый Алексей reply Катерина