Масово поширюють звернення «Доктора Пі» до Трампа. Чому це краще не робити

Масово поширюють звернення «Доктора Пі» до Трампа. Чому це краще не робити
  • Стрічка новин у Фейсбук сповнена репостів тексту звернення до американського Президента, яке написав Андрій Слюсарчук, більш відомий як «доктор Пі».

  • Асоціація незалежних регіональних видавців України та відомий блогер пояснюють, чому не варто поширювати подібні дописи

Наш земляк, Андрій Слюсарчук, відомий також як «Доктор Пі», який навчався у Козятинському міжрегіональному училищі залізничного транспорту, знову у центрі уваги. Гарячою темою у соцмережах та українських ЗМІ стало звернення до Президента США Дональда Трампа, яке поширили на фейсбук-сторінці Андрія Слюсарчука.

Нагадаємо, «Доктора Пі» звинувачували у шахрайстві. Слідство підозрювало, що Андрій Слюсарчук сфальсивікував документи про освіту, аби займатися медичною практикою, не маючи на те відповідної ліцензії. За версією прокуратури, це призвело до смерті пацієнтів. У 2011 році Слюсарчука затримали, а в 2014-му засудили. Однак у 2016 році рішення суду першої та апеляційної інстанції скасували і призначили повторний розгляд справи, а в 2024-му Андрія Слюсарчука виправдали.

Допис, який наробив галасу в соцмережах, з’явився на сторінці «доктора Пі» 19 лютого. Звернення Андрія Слюсарчука до Трампа почали масово поширювати. Що цікаво, здебільшого репостять не оригінал допису, а скопійований текст, який з’явився на сторінці користувача Smolyar Olga. Він набрав 73 тисячі поширень, але наразі недоступний.

Відео дня

Тоді як оригінал допису зі сторінки Слюсарчука поширили лише 13 тисяч користувачів.

На цю ситуацію вже відреагувала Асоціація незалежних регіональних видавців України.

«Останнім часом у соціальних мережах поширюються сумнівні звернення, наприклад, до президента США Трампа від «професора Слюсарчука», відомого також як «доктор ПІ». Цей приклад є яскравим доказом того, чому критичне мислення та медіаграмотність такі важливі. Особа, яка раніше була обвинувачена в кримінальних правопорушеннях, пов’язаних з шахрайством і підробкою документів, не повинна беззастережно сприйматися як достовірне джерело інформації. Незважаючи на виправдання судом, сумнівна репутація вимагає ретельної перевірки та обережного ставлення до поширення таких заяв», — написали на сторінці Асоціації у Фейсбук.

 

«На жаль, величезна кількість наших громадян думає д**ою і не розуміє, яку інформацію поширює. По Фейсбуку летить величезна кількість репостів допису «доктора Слюсарчука», більше відомого як Доктор Пі. (...) Люди бачуть емоційний пост і поширюють його, не думаючи. (...) Так само люди, які думають д**ою, розносять контент з псевдопатріотичних пабліків з картинками від ШІ та віршами про те, як зрадили неньку-Україну», — пише Денис Казанський, блогер та політичний оглядач.

Відреагував на ситуацію і депутат Козятинської міської ради Дмитро Бернатович:

 

«Народ, ви справді??? Побачив красиву картинку — репост, жалісливу публікацію — репост… Де ваша елементарна інформаційна гігієна? Як не пости дворічної давнини про поранених, то допомогу в неіснуючі шпиталі, тепер доктор Пі!!! Я вражений, як легко в нашому світі маніпулювати свідомістю і втрачати реальність».

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up