Про погані дороги у Козятині не говорить, мабуть, лише ледачий. «Не ремонтовані, як після війни, у вибоїнах, у латках» — все це, на жаль реалії. Не виняток і вулиця в селі Козятин, яка до декомунізації називалася Жовтневою. Зараз же вона носить милозвучну та багатообіцяючу назву — Центральна.
До цієї назви можна підібрати гарний синонім, наприклад, головна. Але, дивлячись на стан дороги можна з упевненістю сказати, що головні тут ями. Адже ми не раз фіксували момент, коли автомобілі, скочивши в баюру, губили на ходу колеса.
Мешканці села Козятин нагадують про болючу дорожню тему, яким набридло бездоріжжя по цій дорозі.
Активісти села зателефонували на гарячу лінію газети і заявили: «Підніміть питання ремонту дороги вулиці Центральна. Ми терпіти вже не можемо, вийдемо на страйк і перекриємо дорогу».
— Ремонтували вулицю Центральну кілька років тому. Ну як ремонтували, так, котрі більші ями позакидали, — розповідає газеті пані Олена. — Цією дорогою ходить другий автобус. З першого березня вже навіть ціну квитка підняли через жахливу дорогу — в село Козятин 6 гривень (по місту 4), а у Іванківці — 8. Чула, що люди готові навіть до страйку. Адже ця їзданина — суцільне гойдання та підпригування! Як ці водії тільки витримують? Цю дорогу взагалі збираються ремонтувати? Чому сільська рада не займається цим питанням?
Щоб розібратися в цих питаннях, довелося влаштувати ціле журналістське розслідування. Спочатку ми питали голову сільської ради Тетяну Катеризюк. Вона розповіла, що ця вулиця не знаходиться на балансі села. Але все ж таки, дорогу ремонтували спільними коштами два роки тому. Зробили ямковий ремонт.
— Зрозумійте, що в нас 39 комунальних доріг, освітлення доріг тощо. Бюджет села обмежений. І оскільки дорога не на балансі у села Козятин, то ремонт Центральної стане нецільовим використанням коштів сільського бюджету, — сказала Тетяна Миколаївна. — У цьому році заплановано доробити вулицю Покровську (колишню Молодогвардійську - авт.), виділили 270 тисяч гривень.
Журналістка поспілкувалася з водієм «двійки» Юрієм. За кермом він ще з 1985 року, досвіду більше ніж достатньо.
— Я ж людей везу. Дуже незручно, коли автобус розхитується на вибоїнах. По місту дороги вже більш-менш. А тут. Ціну квитка підняли з двух причин. По-перше, це вважається рейс на інший населений пункт, а не по місту. А по-друге, через ями. Самі розумієте, ремонт машини зараз дорогий.
На зупинці з народною назвою “Колгосп” люди, які чекали автобус теж не були скупі на критику дороги.
Мовляв, так не годиться. Дорога не пригодна для транспорту і її конче необхідно ремонтувати. Адже окрім міського маршруту, тут курсує ще й шкільний автобус з дітьми двух сіл — Іванковець та села Козятин.
Чия ж тоді дорога? Ми телефонували у всі можливі служби — козятинську РДА, ЖКГ, обл та райавтодор. Виявляється вона «у руках» новоствореної (з 1 січня 2019-го) служби місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області (знаходиться у Вінниці, на Соборній, 15А). І для них дорога на Центральній у селі Козятин має назву траса «С-02-08-06 с.Козятин-Іванківці», з протяжністю 4,9 кілометри.
По телефону у службі коментарів не вдалося взяти. Сказали, направити офіційне звернення і чекати відповіді. Так і зробили. Чекаємо.
— У службу автодоріг ми звертались неодноразово. Не можу нічого планувати, але якщо буде в області співфінансування, тоді можна буде щось обіцяти про ремонт Центральної, — додає сільська голова Катеризюк.
Коли журналісти збирали матеріали аби довести справу до кінця, голова сільради порадила взяти коментар про дорогу ще у начальника райавтодору Дмитра Степанишина (до цього ми розмовляли з головний інженером, який розкрив карти власника траси).
Виявляється на наступний день, після того, як ми направили офіційне звернення, приїздив представник вищезгаданої служби
— Так, сьогодні відбулося обстеження проблемної ділянки, — сказав Дмитро Степанишин. — Ми з ним об’їхали також і дорогу до селища Залізничне. Це питання вирішиться найближчими днями. Якщо служба відкриє фінансування, то два тижня для відновлення Центральної, думаю, нам вистачить. Також постараємось підключити і райдержадміністрацію.
Отож, будемо чекати і сподіватися, що наші старання не будуть марними. Як кажуть, під лежачий камінь, вода не тече.
Дивіться по темі:
В селі Козятин в деякі ями "плюнули" камінцями (Оновлено)
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 40 від 3 жовтня 2024
Читати номер
Сергей Савчук
RIA-Козятин
Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/