Краса рідного міста через об'єктив фотокамери
- 11 лютого 2010 р.

Молодих людей, авторів робіт, об'єднує не тільки спільне захоплення, але й намагання у кожній фотокартині відобразити своє ставлення до навколишнього, своє бачення сучасності і майбутнього, а головне — передати красу та незвичайність нашого міста. У той самий час, як відмітили відвідувачі виставки, Іван та Ігор — зовсім різні за стилем і напрямком вибудовування роботи митці.
"Постійно залишатись за кадром"
Потяг до прекрасного у Ігоря Янковчука відкрився ще у шкільні роки, коли маленький хлопчик старанно виводив на полях шкільних зошитів різноманітні фігурки, цікаві обличчя. Згодом це переросло у справжнє захоплення малюнком. Ігор створював чорним олівцем справжні картини із фантастичним або історичним сюжетом.
— Певно, моє теперішнє захоплення фотографією стало своєрідним продовженням та трансформацією мого давнього захоплення малюнком, — розповів фотохудожник. — Тепер набуте художнє мислення допомагає у виборі сюжетів та ретельному доборі деталей моїх фоторобіт.
Уже близько двох років фотографія для Ігоря — стиль життя, оскільки, як зауважив сам митець, більшість його думок, завдань, тривог та радощів пов'язані саме з нею. Художник створює сюжетні фотографії, у кожному кадрі намагається розказати глядачеві історію.
— Відомий факт, — відмітив Ігор, — що люди зазвичай запам'ятовують зображення і дуже рідко — ім'я його автора, а значить, успіх фотографа — постійно залишатись за кадром. Це мій стиль у фотографії.
Своє творче кредо Ігор Янковчук визначив словами Рея Бредбері, який говорив: "Поспішайте подивитись світ, він прекрасніший будь-якої мрії".
"На пошуки вдалого кадру"
Іван Тіщенко спостерігає за красою Козятина та його мешканців трохи більше двох років.
— Наше місто дуже фотогенічне! — підкреслив художник. — Вдалий кадр завжди є, але не завжди його можна побачити, хоча моя мета — обов'язково його знайти та відзняти.
У доробку Івана — багато неочікуваних, як зауважив сам митець, спонтанних кадрів.
— Часто я вибираюсь на спеціальні фотографічні вилазки до цікавих місць. Так народжуються історичні замальовки рідного міста. Але іноді влучні кадри я зустрічаю зовсім несподівано. Тоді я просто зупиняю свій велосипед — улюблений транспорт у моїх подорожах — і беру в руки фотоапарат, який завжди зі мною.
Треба сказати, що і Іван — митець не тільки у фотографії. Хоча хлопець має економічну освіту, зараз працює майстром по виробам із металу.
— Хотів би порадити фотографам-початківцям, по-перше, не ганятися за "крутизною" фотоапарату. Кількість мегапікселів не головне. Камера не має бути "із кнопкою від дощу", а має робити якісні знімки. По-друге, не бійтеся експериментувати. Спробуйте побачити кадр ще до того, як дістанете камеру. Побільше пікселів треба мати у голові.
Привітання перших відвідувачів
Молодих митців-фотографів на урочисту презентацію виставки прийшли привітати рідні, друзі. Свої схвальні відгуки на адресу побаченого промовив художник-живописець Володимир Томашевський та вклала у звуки скрипки викладач школи мистецтв Світлана Чайка.
— Ви зупинили мить, думку, відчуття, — звернулась на завершення відкриття виставки до митців-фотографів начальник міського відділу культури Світлана Рибінська. — Ви живете повноцінним життям, адже завдяки своїй творчості ви — особливі. Особливими ви робите і нас. Оскільки ми маємо нагоду спостерігати за прекрасним у цьому світі, і це покращує наш внутрішній світ.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
-
Anonymous 16 лютого 2010 р.Спасибо Игорю и Ивану, что передали красоту нашего города. Фото железнодорожного моста, нашествие птиц, портрет ребенка-несомненные удачи в творчестве Игоря. А грязь нашего города...За чистоту отвечают коммунальные службы и мы, его жители. Отнюдь не фотографы.
-
Anonymous 13 лютого 2010 р.Деяким людям для повного щастя досить залити пива повне пузо. І таких нажаль більшість. Фотографам бажаю творчих успіхів.Anonymous reply Anonymous 15 лютого 2010 р.Какая нахрен "Краса мiста" ? Да лудше бы на улицах сначала нормальный порядок навели, а потом и про красоту можно говорить!!!!Anonymous reply Anonymous 16 лютого 2010 р.Ты бы для начала перестал плевать на асфальт, и сигарету с упаковкой научился тушить и в мусорку бросать, а не на остальных съезжать, умник.Anonymous reply Anonymous 16 лютого 2010 р.А я не курю и не пю! Стараюсь етого не делать и ето хорошо получается!Anonymous reply Anonymous 16 лютого 2010 р.Правильно! Чисто не там где убирают, а там где не сорят! :)Anonymous reply Anonymous 17 лютого 2010 р.Что за глупости??? Чисто только там где убирают! Не надо загонять тут советские лозунги! Каждый сам для себя решит сорить ему или нет. Пускай убирают улицы и дворы, тогда уж точно никто не захочет сорить на чистом.Anonymous reply Anonymous 17 лютого 2010 р.Вы так уверены что "не будут сорить там где чисто"? Поработайте денёк дворником, и Вы жестоко разочаруетесь.Anonymous reply Anonymous 16 лютого 2010 р.какие вумные а на улицах все равно грязно