Козятинчанкам показали лайфхаки самооборони

Козятинчанкам показали лайфхаки самооборони
  • У Козятині провели захід у межах щорічної кампанії «16 днів проти насильства». Старший інспектор із зв'язків з громадськістю батальйону патрульної поліції з обслуговування Хмільницького району Тетяна Гримало, навчала жінок розпізнавати різні види насильства і протидіяти їм.
  • Ділимось у матеріалі інформацією і з Вами

Акція по самообороні відбулася у просторі «Доброго Козятина». На жаль, бажаючих послухати таку важливу для життя інформацію, прийшло небагато. Але ті, хто прийшли, залишилися задоволені і проявили бажання все повторити, тільки уже у більш практичнішому форматі. 

Перед початком заходу на столі жінкам розклали різноманітні буклети та листівки з контактними номерами, куди можна звернутись по допомогу у випадку потрапляння в ситуацію домашнього насильства ознайомлення. Після коротенького знайомства перейшли до справи. Тетяна почала розповідали про відповідальність за вказаний злочин та наголосила на особистій громадянській активності кожного та закцентувала увагу учасниць, власне, на небезпеці та обороні.

Відео дня

— Тема самооборони для жінок набуває дедалі більшої актуальності через низку причин, — каже Тетяна Гримало. —  По-перше, це питання безпеки. У сучасному світі, на жаль, загроза фізичного насильства залишається реальністю. Жінки часто стають жертвами нападів, крадіжок чи інших злочинів. Навички самооборони допомагають не лише захистити себе у критичній ситуації, а й підвищують впевненість у собі.

За словами патрульної, наразі спостерігається збільшення випадків домашнього насильства, нападів на вулиці, а також шахрайських дій, спрямованих саме на жінок.

— Найголовніше — знати межі допустимої оборони, — пояснює Тетяна. — Є потенційна небезпека, коли ми захищаємося від нападу, а є уявна, коли нам здалося, що хтось переслідує і на фоні переляку напасти на ту особу і нанести їй ушкоджень. За таке може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Щоб не було таких моментів нам потрібно знати, як себе поводити, щоб захистити себе, свої інтереси, інтереси родини  і загалом, щоб бути у безпеці.

Далі Тетяна поділилася такими собі лайфхаками оборони. Розповіла і показала прості техніки самозахисту: наприклад, як звільнитися від захоплення чи застосувати мінімальні фізичні зусилля для самозахисту.

—  Ми всі люди, всі маємо нервові закінчення. Це найперше на що ми маємо орієнтуватися при захисті. — продовжує поліцейська. — Звісно, є певні прийомі, але вони більш складні, не для звичайних цивільних, а для структурних підрозділів і їх потрібно постійно відпрацьовувати, фізично себе підтримувати.  Для звичайних перехожих найпростіший спосіб у випадку, якщо є пряма загроза для життя — це удар. Головне знати куди бити.

Тетяна продемонстрували на собі, а потім це повторили і учасниці, дозволені нервові вузли, на які можна «натиснути». Вони знаходяться під верхньою щелепою, між верхньою губою і носом (так званий трикутник). 

— Є шия, але тут треба бути максимально обережними, адже у нас є сонні артерії, є кадик, — додає Тетяна. —Тут потрібно чітко розуміти — якщо йде боротьба за життя і смерть, то ми можемо застосовувати ці точки. Якщо ні — краще не чіпати і не нашкодити людині. Це якраз про межі оборони.

На цьому вразливі місця не закінчились. Є ще виямка в районі ключиці, є сонячне сплетіння, є кістки, які знаходяться «близько до шкіри» ( лікоть, ділянка під біцепсом, на руках, ногах, суглоби). Так само болюча, як для чоловіків так і для жінок, пахова зона.

При самообороні можна нанести удари у всі вищеперераховані місця і захистити себе від нападника.

— Насамперед, потрібно не підпускати до себе особу занадто близько, старатися відходити якнайдалі, — каже Тетяна. — Не заходьте у фізичний контакт, намагайтесь злагоджувати ситуацію. 

Після цієї теорії перейшли до практики. Тяна запросила підійти бажаючих, аби показати, як себе захистити, коли нападник спереді ухватив за плечі. Наглядно показали, які слід робити маніпуляції, щоб дезорієнтувати кривдника.

— Чоловіки сильніші фізично, але якщо ми знаємо прийоми самооборони, впевнені в собі, то ми можемо виграти в цій ситуації. Головне вірити в себе і падати духом, — зауважує Тетяна. — Є ноги, є спина, є корпус, якщо не можна відбитися руками. Не забувайте — якщо склалася така ситуація і на вас напали, ноги не мають бути рівні, вони мають бути в пружинистому стані, причому одна нога має бути першою, а друга — позаду неї, щоб був опір, якщо вас намагатимуться штовхнути.

Розповіла патрульна і як поводитися себе біля нападника, у якого у руках ніж. За словами Тетяни, як показує практика — тут без порізів не обійтися. Але можна зробити ці порізи з мінімальною шкодою для свого життя та здоров’я.

— Якщо допустили до себе особу з ножем — відсоток, що вона надріже великий, але тут потрібно правильно працювати, — наголошує Тетяна. — Відходьте якнайдалі, намагайтеся вхватити руку з ножем. Так, порізи будуть, але не такі, як наприклад в шию, в голову в тулуб.

Якщо говорити про напад зі зброєю, то тут все набагато важче.  Без спеціальних, професійних тренінгів по самозахисту тут не обійтися. Адже там потрібно відпрацювати прийоми, не тільки удари. На жаль, у Козятині такої можливост наразі не має.

— Запам’ятайте, при ударі наша сильна сторона — це зап'ястя, не складайте кулак,  адже не всі вміють робити це правильно. Потрібно, щоб великий палець був зверху (накривав решту), аби його не вибити. 

Важливий момент — якщо конфлікт стається в квартирі і ви перебуваєте у небезпеці — потрібно завжди йти до виходу, вивільняти свій шлях. Найнебезпечніше місце — кухня, адже там знаходиться багато гострих предметів. Небезпечний є і балкон.

— У будь-якому разу намагайтеся набрати лінію «102», щоб повідомити про небезпеку, або в службу, яка займається безпосередньо домашнім насильством, є кризові центри. Якщо у вас є випадки домашнього насильства не забувайте, що ви маєте право себе захищати, маєте право на слово «ні», право жити в безпечному середовищі.

Читайте:

У Козятині провели вуличну акцію «Зупини насильство!»

Разом з патрульними вчили правила дорожнього руху та робили флікери

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up