На позачергових парламентських виборах 2019 року за право представляти 13 округ боролися 12 кандидатів. Нагадаємо, що до цього мажоритарного округу входять Козятин, Калинівка та Хмільник.
Петро Юрчишин був одним з тих, хто подав свою кандидатуру. Йшов на вибори самовисуванцем. Виграв, набравши 36,41 % голосів на свою користь.
У Козятинському районі Петро Юрчишин отримав перемогу у 29 селах із 69-ти. Найбільшу підтримку одержав у Молотківцях (50,98 %), Селищі (55,29 %), Королівці і Прушинці (56,06 %), Красному (56,72 %), а рекордні 87,88 % — у Малій Клітинці. У Молодіжному розділив перше місце із Олександром Реп’яхом, а на спеціальній виборчій дільниці у Туберкульозній лікарні — разом із Юрієм Максименко.
У самому Козятині ситуація із підтримкою була значно гірша. Юрчишин переміг лише на одній виборчій дільниці — у Центральній районній лікарні.
Аналітичний портал «Слово і діло» перевірив, чи виконали народні депутати від округів Вінницької області свої обіцянки. Згідно з аналізом, Петро Юрчишин дав 37 обіцянок. А виконав із них 11.
Зокрема, проголосував за зняття депутатської недоторканності, допоміг облаштувати оздоровчо-реабілітаційний центр для воїнів АТО/ООС у Хмільнику, надав фінансову допомогу для лікування дитини в Індії, сприяв розширенню мережі ФАПів у селах (за його сприяння відновили ФАП у Немиринцях Козятинського району), підтримав Хмільницьке об’єднання учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, сприяв відкриттю соціальних магазинів у Хмільнику, де можна придбати молокопродукти зі знижкою.
Сім обіцянок залишились обіцянками. Законопроект про право відкликати депутатів не запроваджений, так само, як і законопроекти, за якими громада може погоджувати кандидатів на керівні посади на місцях і вимагати дострокового звільнення чиновників. Також народний обранець не сприяв ухваленню закону про заборону монополії аптечних закладів. У жовтні 2018 року в інтерв’ю УНН Петро Юрчишин сказав, що збирається написати законопроект про заборону продажу снеків дітям до 16 років, проте цього також не зробив.
Решта обіцянок у процесі виконання. Зокрема, дієвий закон про імпічмент Президента, створення нових робочих місць, скасування пільг і привілеїв для депутатів та чиновників, скасування недоторканності суддів, створення інтерактивних класів у школах, недопущення скорочення вчителів та закриття шкіл.
Зауважимо, що «Слово і діло» враховувало не лише обіцянки Петра Юрчишина із передвиборчої програми, а й ті, що він писав на своїй сторінці у Фейсбук чи казав під час інтерв’ю журналістам.
Також враховувалися обіцянки, які Юрчишин давав у своїй передвиборчій програмі 2014 року. Адже у 2019-му він пройшов до Верховної ради не вперше. На парламентських виборах 2014 року він переміг, змінивши у кріслі народного депутата Миколу Катеринчука.
На сайті «Слово і діло» ми знайшли також аналіз обіцянок попереднього депутата від нашого округу, Миколи Катеринчука. Він переміг в окрузі № 13 на парламентських виборах 2012 року. До цього був депутатом трьох скликань.
►Микола Катеринчук. Джерело фото видання «Фокус».
Як вказано на порталі «Слово і діло», Катеринчук дав 23 обіцянки. Виконав 7 з них. Зокрема, не виходив із фракції «Батьківщина», оприлюднював у ЗМІ декларацію доходів та видатків, продовжував соціальну програму «Народний адвокат» (його офіс був також у Козятині), підтримав законопроект «Про статус народного депутата України» щодо обмеження пільг.
Решта обіцянок, а саме 16 залишилися на папері. Наприклад, Катеринчук не голосував за закон про імпічмент Президента, бо ці законопроекти знімали з розгляду. Також народний обранець обіцяв підтримати законопроект про кримінальну відповідальність за кнопкодавство, але проект закону відхилили і зняли з голосування. Не забезпечив Микола Катеринчук і безкоштовну юридичну допомогу власникам земельних ділянок. Не вніс він і законопроект щодо встановлення однакових правил для нарахування пенсій. Також він обіцяв скоротити вдвічі витрати на обслуговування органів державної влади, чого також не відбулося.
Зазначимо, що мажоритарний округ № 13 Катеринчук представляв всього два роки — до жовтня 2014-го. На позачергових парламентських виборах він програв Петру Юрчишину з різницею у 3,5 %.
У 2020-му році у команді Петра Юрчишина сталися кадрові зміни. Його помічницею у Козятинському районі працювала Лілія Крилова. На початку цього року (15 січня) вона подала декларацію перед звільненням.
На сайті НАЗК ми знайшли також декларацію Ярослава Бабчинського як кандидата на посаду помічника-консультанта народного депутата України. У електронному документі будь-яка інформація про майно та доходи відсутня.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 47 від 23 листопада 2023
Читати номер