Нашим дітям знову доводиться звикати до навчання в нових умовах

-
Війна, яку росія розв’язала проти України, триває вже четвертий тиждень.
-
І цього разу вже не пандемія, а війна змусила наших дітей знову повернутися до дистанційного навчання.
-
Вимушені канікули закінчилися і школярі стали відвідувати уроки в режимі онлайн
Четвер, 24 лютого. Того дня у зв’язку із введенням воєнного стану перестали працювати усі навчальні заклади Козятинської громади — від дитячих садочків до загальноосвітніх шкіл. Спершу навіть в управлінні освіти не знали чіткої відповіді на питання, чи надовго. В останній день лютого оприлюднили інформацію про те, що у школах починаються вимушені двотижневі канікули.
Вже 8 березня Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет заявив, що освітній процес треба відновити принаймні на тих територіях, де це можливо. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.
«У місцевостях, де сьогодні не ведуться активні бойові дії, продовжує стабільно працювати інтернет і там можливо організувати дистанційне навчання або використовувати окремі його елементи, зокрема для учнів, які були евакуйовані з небезпечних територій, рекомендовано розпочати освітній процес. Діти можуть також самостійно використовувати будь-які електронні ресурси, як загальні, так і розроблені закладами освіти, іншими науковими та методичними установами», — йшлося в повідомленні.
Вже з понеділка, 14 березня у деяких регіонах України відновили навчання. Не стала винятком і Вінниччина. Про те, що вимушені канікули для наших дітей таки закінчаться, повідомила Козятинський міський голова Тетяна Єрмолаєва ввечері 11 березня. Тож вже з понеділка, 14 березня школи громади вкотре повернулися до дистанційного навчання.
Онлайн школа — не нове для наших учнів. Батьки школярів вже навіть збилися з ліку, скільки разів малечі доводилося слухати вчителя через екран мобільного телефона чи комп’ютера. Адже відколи триває пандемія, а це вже не багато, не мало, рівно два роки, учні більше вчилися онлайн, ніж офлайн. Проте раніше єдине, що могло заважати нашим дітям слухати онлайн-урок — це погана якість інтернету. Нині з’явилася ще одна перепона, значно страшніша за переривання зв’язку — повітряні тривоги.
Сирени виють у місті щодня по кілька разів. Вони піднімають нас вночі з ліжка, вони вмикаються і вранці, і вдень. Вони виють і в той час, коли у школярів триває навчання. Кожна повітряна тривога — це реальна загроза, якою не можна нехтувати. Тож щоразу, коли оголошують тривогу, вчителі змушені переривати урок. Навчальний процес відновлюється лише після того, як вмикається сирена на відбій. А це буває подекуди і через півтори, а то й дві години від моменту початку тривоги.
Що робити внутрішньо переміщеним батькам, які мають дітей шкільного віку?
Війна змусила багатьох українців покинути свої домівки. Чимало внутрішньо переміщених осіб тепер мешкають і в нашій громаді. Це не лише дорослі, а й діти, як шкільного, так і дошкільного віку. Батьки можуть влаштувати своїх дітей у наші школи, аби діти могли продовжити навчатися. Що для цього потрібно, ми запитали в Управлінні освіти та спорту Козятинської міської ради.
Як повідомила журналістам видання «RIA-Козятин» Людмила Кондратюк, заступник начальника Управління освіти та спорту, батькам достатньо звернутися безпосередньо до закладу освіти із заявою. При собі мати документи дитини — свідоцтво про народження чи копію паспорта, якщо дитині вже є 14 років.
— Школярів зараховують на тимчасове навчання, — каже Людмила Кондратюк. — Тоді керівник закладу освіти видає наказ про тимчасове відвідування закладу за допомогою дистанційного навчання. Якщо люди знають, що вони будуть у нас постійно і дитина буде завершувати у нас цей навчальний рік і вони вже не повернуться, тоді зараховують до закладу освіти і реєструють. Але в будь-якому випадку потрібна заява батьків, копія свідоцтва про народження чи паспорта дитини і наказ керівника.
Наразі у школах Козятинської територіальної громади навчається вже більше чотирьох десятків школярів із числа внутрішньо переміщених осіб.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.