На сесії говорили про холод і харчування у школах

На сесії говорили про холод і харчування у школах
Класи у ліцеї наразі пустують. Через холод учнів відправили на дистанційне навчання. Фото з архівів газети
  • Останнім часом тема № 1 у Козятині — колапс, який виник навколо ситуації із теплом у соціальних та освітніх закладах.

  • Котельні запустити запустили, але краще від цього не стало, бо в приміщеннях досі холодно.

  • Кілька днів тому обурені батьки вже приходили до міської ради, аби з’ясувати, коли у школах і садочках нарешті буде тепло.

  • Підняли питання стосовно холоду у закладах освіти і на черговій 16 сесії міської ради, яка відбулася у п’ятницю, 29 жовтня.

Днями журналісти нашого видання спільно з ініціативною групою робили об’їзд по школах і садочках Козятина і заміряли там температуру. Чи не найкритичніша ситуація у ліцеї. Попри те, що котельня, яка обігріває навчальний заклад, запущена і дим з труби йде, у класах холодно, через що учнів вимушено відправили на дистанційне завдання. Тож не дивно, що тему тепла у закладах освіти підняли на сесії. Коли порядок денний вже був вичерпаний, до трибуни вийшов депутат Віктор Заїчко.

— Це не питання сесійне, але ви знаєте, що наша комісія оголосила надзвичайну ситуацію по опаленню, — сказав Заїчко. — Я би хотів попросити, щоб ми теж підтримали питання щодо розміщення температурних режимів у дитячих садочках і школах на сайті міської ради кожного дня до моменту, поки не введуть в експлуатацію нормально все обладнання.

— На якій стадії процес опалювання? — запитав міського голову депутат Олександр Шумський. — У нас сьогодні тут батьки і вони хочуть знати більш детально дати, коли діти підуть в школу. І харчування не по всіх школах є. Чи володієте ви такою ситуацією, що харчування у школах не у всіх є? Тому що ви сказали, що з харчуванням немає ні питань, ні проблем.

Відео дня

Міський голова у своїй відповіді почала з харчоблоків ліцею та школи № 9. Цьогоріч ці два заклади виграли конкурс «Спроможна школа для кращих результатів» на фінансування з держбюджету ремонту харчоблоків, які мають обладнати за сучасними стандартами. За словами очільниці громади, харчоблок ліцею готовий на 80 %, його планують запустити орієнтовно всередині листопада і забезпечуватиме він гарячим харчуванням не лище ліцеїстів, а й учнів школи № 2, яка, як відомо, не лише не має свого харчоблоку, а й має проблеми з постачальниками гарячих обідів. Харчоблок школи № 9 буде харчувати також учнів Іванковецької філії. А їдальня школи № 1 зараз забезпечує гарячим харчуванням учнів школи № 3.

— У нас всі школи харчуються, за виключенням незакінчених ремонтів в гімназії № 6 (школа на другому Козятині — авт.), ліцеї і в школі № 9, — сказала Тетяна Єрмолаєва. — Закінчимо і почнемо харчувати. Там є сухі сніданки. Крім того, у нас не відповідають жодним нормам харчоблоки у трьох закладах: у другій школі він відсутній, проблеми з третьою і п’ятою школою. Попередньо на виконкомі і на бюджетній комісії ми обговорювали варіант забрати харчоблок у міської лікарні і що цей один харчоблок буде готувати харчі для трьох шкіл. Один харчоблок коштує приблизно 2,5 мільйони. Або ми облаштовуємо в кожному закладі харчоблоки, маємо кухарів, або ми готуємо в одному місці і потім доставляємо, як зараз.

Після цього міський голова перейшла до опалення. Очільниця громади сказала, що Флоріанівська і Пиковецька школи, школа-гімназія-дитячий садок, школи № 3 і 9, Іванковецька філія, а також садочок № 5 поки не опалюються взагалі. У цих закладах використовують газ. Усі пакети документів вже готові, втім поки постачальник блакитного палива не подав газу. Що стосується закладів, які опалюють котельні на твердому паливі, то найгірша ситуація, за словами міського голови, у котельні № 2, що на вулиці Мічуріна. Вона подає тепло на ліцей і садочок № 1, а також військкомат і прокуратуру. Тому ліцей і садочок хочуть перевести на індивідуальні теплові пункти, а котельню взагалі закрити.

— Скажіть мені, будь ласка, як зараз наші діти мають навчатися в ліцеї, якщо там не опалюється? — запитала одна з мам, чия дитина навчається у ліцеї.

— Через те, що в школі-ліцеї холодно, така була ситуація і є, відправили на дистанційне навчання учнів, — відповіла міський голова. — Поки школа не буде нагріта, навчання дистанційне не буде відмінено. У гімназії теж батькам була пропозиція стосовно дистанційного навчання, але батьки прийняли рішення по гімназії — ми навчаємося, просто тепліше вдягаємося.

— Коли буде тепло в ліцеї? — запитала жінка.

— Тоді, коли котельня запрацює, — відповіла міський голова. — Вона працює зараз, але нагнати температуру на тому паливі, яке у нас було, котельня не змогла. На даний час комунальне підприємство «Чисте місто» працює над поліпшенням температурного режиму.

— Ви нас відправили раніше на канікули, щоб владнати цю ситуацію, ми відбули на канікулах, ми відбули на карантині, пройшло вже майже три тижні, нічого не зроблено і кожного разу ви нам обіцяєте. Це як? — сказала жінка, чия дитина навчається в ліцеї.

На цьому обговорення завершилося.

 

Читайте також:

Ініціативна група перевіряла температуру у школах та садочках Козятина: де найхолодніше?

В місті можливий зрив опалювального сезону. Почекаємо до понеділка

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Таня Плис

    А такі питання літом треба вже рішати.А то ,,Лето красное пропела..."

keyboard_arrow_up