Чому замість гарячих обідів школярів годують бутербродами?

Чому замість гарячих обідів школярів годують бутербродами?
  • Зовсім нещодавно у Козятині був колапс із харчуванням 1-4 класів через брак коштів.
  • Проблему владнали, та виявилося, що гарячі обіди отримують не всі. Учні ліцею №1, які вимушено навчаються у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості, отримують сухпайки.
  • Чому так сталося — з’ясовували наші журналісти

Днями соцмережі «порвав» допис депутата Козятинської міської ради Олександра Шумського. Він опублікував на своїй сторінці світлину бутерброда зі шматочком сиру, загорнутого в харчову плівку.

«Ліворуч «посміховисько-бутерброд», в якому 5 грамів сирного продукту. Такими бутербродами годували дітей у першій школі», — написав Шумський.

Під дописом виникло жваве обговорення. У коментарях люди здебільшого сперечалися. Під однією із таких дискусій написала Галина Павловська:

Відео дня

«Зі школи моя дитина щопонеділка приносить цей, як вона каже, «бідненький» бутерброд. (...) Ці бутіки приносять дітям першої школи щопонеділка в колишній Дім піонерів. І тільки оцей один сухий хліб і гумовий сир, і шматочок яблучка. Я, звичайно, даю дитині їжу з дому, але…»

Поспілкувавшись із батьками, чиї діти навчаються у ліцеї №1, виявили, що це не вигадки. Учням початкових класів, які відвідують уроки не в приміщенні школи, а в Центрі дитячої та юнацької творчості справді дають сухпайки. І це при тому, що ліцей №1 має їдальню і, наскільки відомо журналістам нашого видання, харчоблок цього навчального закладу готує гарячі обіди не лише на своїх учнів, а й на ліцей №3.

Батьки кажуть, дітям, які відвідують уроки у Центрі та дитячої творчості, дають на обід бутерброди з сиром та пів яблука. Інколи замість яблук в сухпайку банани. Часом дають йогурт, але позаяк ложечки немає, невідомо, чим його дитина має їсти. У деякі дні в бутерброді замість твердого сиру рибна котлета.

Аби з’ясувати, чому учням ліцею №1, які навчаються у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості, замість гарячого харчування дають сухпайки, ми звернулися за роз’ясненнями до Інни Мадей, начальника Управління освіти та спорту.

— У приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості немає можливості організувати гаряче харчування, — каже Інна Мадей. — Щоб це зробити, повинна бути обов’язково обідня зала. У ліцеї №3 обідня зала є, там є можливість покласти їжу на тарілки, роздати дітям і після того, як діти пообідають, помити посуд. У центрі дитячої та юнацької творчості такого приміщення, яке ми могли б використовувати як обідню залу, немає, тому що за стандартами там повинні бути стаціонарні мийки. Ми не можемо мити посуд у відрах, каструлях чи мисках і не можемо годувати дітей у непристосованих приміщеннях. Якщо немає можливості забезпечити повноцінне гаряче харчування, як в інших закладах освіти, ми використовуємо альтернативу. Бутербродне харчування затверджене Держпродспоживслужбою. У порядку організації харчування є затверджений перелік бутербродної продукції, яку можна використовувати у закладах освіти і лише бутерброди з цього переліку постачають до учнів.

Проблеми не було б, якби усі учні початкових класів навчалися у приміщенні ліцею №1. Але поки триває повномасштабна війна, це неможливо із безпекових причин.

— Укриття ліцею №1 розраховане на 150 осіб, тобто у приміщенні ліцею одночасно разом із технічним і педагогічним персоналом може перебувати тільки 150 людей. Міністерство освіти рекомендує, щоб початкова школа навчалася очно. У ліцеї №1 учнів початкових класів 266. Навіть якщо вся початкова школа перейде в приміщення ліцею №1, решта класів буде навчатися тільки дистанційно.

 

Читайте також:

У Самгородку школярів навчають різбленню по дереву

З учнями Козятинської гімназії № 9 говорили про домашнє насилля та кримінальну відповідальність

Освітянам з нового року обіцяють двічі підняти зарплатню

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (10)
  • Тина Щербатюк Петренчук

    Я думаю що добре що хоть так дають якісь обіди чи бутерброди!В тому році взагалі не було харчування!І потрібно думати про те ,щоб якнайшвидше закінчилася війна ,щоб діти могли ходити спокійно до школи і їли нормальні обіди!!!А не бігали по бомбосховищах з бутербродами!
  • Анастасия Юхимец

    Я думаю, якщо Держпродспоживслужба перевірила б ці бутерброди, то в когось були б проблеми

    Анастасия Юхимец reply Анастасия Юхимец

    Татьяна Адамова я знаю, моя дитина приносила "те все" додому

    Татьяна Адамова reply Анастасия Юхимец

    Анастасія Шумська бутерброди були ще на початку осені, коли дітей не годували. Хоча те, що на фото, важко назвати бутербродом.

    Varvara UA reply Анастасия Юхимец

    Анастасія Шумська , пані Мадей каже:
    "Бутербродне харчування затверджене Держпродспоживслужбою. У порядку організації харчування є затверджений перелік бутербродної продукції, яку можна використовувати у закладах освіти і лише бутерброди з цього переліку постачають до учнів."
    Отже, якось так...
  • Олександр Байбак

    Досить важко в таке повірити, але якщо це так то директор школи явно не свому місці.
    На харчування однієї дитини близько 30грн. навіть за будь-яких умов бутерброд має бути рази в три більшим.

    Катерина Орловська reply Олександр Байбак

    Олександр Байбак Шановні по-перше не обіди а сніданки,а по друге є постанова 305 по якій харчуються діти і своїм дітям  також таке даємо,по третє в минулому році моя дитина навчалася в ЦДЮТ цілий рік і перше півріччя взагалі не харчувалися,на мою думку діти ходять до школи для навчання а не для харчування,у Вінниці і в Бердичів  взагалі діти харчуються за батьківські кошти,а тут заклад виходить з становища як може.Вибачте зараз більше доречніше було подумати над бомбосховищем і над дахом закладу а не їжі.

    Геннадий Ткачук reply Олександр Байбак

    Олександр Байбак а до чого тут директор школи ?В нас все вирішує в ТГ диктатура .Ніхто того директора там не слухає .Позиція керівника управління освіти досить дивна .Хіба як варіант не слід спробувати цих дітей водити в першу школу на обід .Бомбосховище кажуть переповнене ,це те де діти ходять на відро ?Так от «наймудріші « керівники ТГ ,знаєте чи ви ,що поряд зі школою є два бомбосховища .Одне за «Дуканом « друге за «Пан економом «Суперові такі бомбосховища ,побудовані на випадок не дай Бог ядерної війни .Скажете вони залізниці ?То залізниця дітей туди пустить ,головне їм хоч відповідного листа направити …Причина мабуть в іншому .Вигідно комусь втюхувати таку жрачку чужим діточкам ,своїм таке б не дали б  .А потім лапшу вішати ,як все роблять з «любовʼю до громади» .Громада ,скільки ви цю не фаховість помножену на людиненажерливість ще терпіти будете ?.
  • Татьяна Адамова

    Скільки років цій фотографії ?

    Анастасия Юхимец reply Татьяна Адамова

    Татьяна Адамова свіженька

keyboard_arrow_up