Великодню виставку відкрили у Козятині

Великодню виставку відкрили у Козятині
  • Берег Водокачки, з якого видніється костел, символічний «Великдень 2023 року», закохані коти, що замріяно сидять на гілці уквітчаного цвітом дерева — це далеко неповний перелік картин, які представили на виставці «Весна. Великдень».
  • Відкриття відбулося на Благовіщення.
  • Розповідаємо, чим здивували художники

Митці Козятина вкотре об’єдналися, щоб подарувати мешканцям міста свою творчість. Двадцять шість робіт створили художники спеціально до виставки «Весна. Великдень».

Долучилися не лише професіонали, а й аматори. Серед них — Наталія Юхимець, учасниця багатьох мистецьких проєктів. До виставки козятинчанка підготувала п’ять робіт. Кожна — неповторна та привертає до себе увагу. На картині «Весняний настрій» зображено птаха.

Відео дня

— Мені хотілося передати весняний настрій, коли починають співати птахи, — розповідає художниця. — Хотілося передати цей звук. Мій вчитель Федір Панчук розповідав, що колись подивився на картину і ніби почув зозулю. Потім підійшов і побачив, що картина називається «Кує зозуля». Уявляєте, наскільки художник вміло передав цей стан весни? Мені також хотілося цвірінькання передати.

На картині «Весна» зображений лелека, що прилетів до гнізда біля хати. Наталія каже, хотіла показати мирну весну, якою вона була до того, як почалася війна. Ще одна робота художниці — «Дитинство». У центрі композиції дівчинка, яка крокує духмяним полем. Вона йде в оточенні світла, а обабіч картини — зовсім інша кольорова гама. Це протиставлення світу дитячого, який нам здається безтурботним і повним світла, та світу дорослого, коли все довкола забарвлюється іншими, значно темнішими барвами. Четверта робота художниці — «Бузок». Це одні з тих квітів, які асоціюються саме з весною. І п’ята — «Котики цвітуть». На полотні художниця зобразила муркотунів і вербові котики.

— Це те, що у мене на вікні на кухні, — розповідає Наталія Юхимець. — То був ранок.  Я намалювала цю картину, щоб передати весняну радість.

Ідейна натхненниця виставки — художниця-акварелістка, членкиня Спілки дизайнерів України Тетяна Куліш. Вона не лише згуртувала митців, а й поділилася власною творчістю. Одна з робіт, яку Тетяна презентувала на виставці, має назву «Великдень 2023 року». Це картина, наповнена символами. У центрі композиції писанка, всередині якої проростають квіти, співають птахи і світить сонце. Оточують яйце літаки, вибухи та химерні істоти. А біля підніжжя писанки — символи людей, що взялися за руки. Саме ця єдність народу не дає писанці зануритися в морок.

— Цей світ прекрасний, але він в оточенні жорстокого світу, — пояснює Тетяна Куліш. — Тому що у нас зараз війна. Нас оточує багато недругів, але ми вистоїмо, тому що ми цільні, ми думаємо про нашу перемогу, ми думаємо про те, що ми самодостатні і можемо жити прекрасно і гарно на своїй рідній землі. Ескіз цієї роботи я створила років п’ять чи шість тому. Він у мене просто лежав у скрині. Я його знайшла і місяць тому у мене народилася ця картина.

Виставку «Весна. Великдень» презентували у Музеї історії міста у п’ятницю, 7 квітня. На велике церковне свято — Благовіщення.

— Тут зібралася невелика експозиція, — каже Тетяна Куліш. — Здебільшого це квіти, весна, але у нас так і виставка називається. Хочеться, щоб у майбутньому ми розширювали палітру наших уподобань, наших бажань і наших мотивів, які ми будемо зображати. Всім хочу побажати гарного настрою і гарних Великодніх свят. Нехай буде у нас мир і здоров’я і щоб ми були щасливі і творили світ навколо нас.

— Виставка сьогодні дуже красива, дуже світла, — ділиться враженнями Світлана Рибінська, начальниця відділу культури. — Це і естетика, тому що це красиво, це і велика мудрість, тому що стільки філософії в роботах, стільки думок, мрій, досвіду. Я навіть не очікувала, що буде настільки натхненно. Яскраві барви, цікаві ідеї, глибокі думки. Це маленька частинка того, що можна сказати про цю виставку. А чому вона така красива і неймовірна? Тому що ми, українці, такі.

— Щиро вдячні вам, наші любі митці, за те, що сьогодні ви подарували нам весну, — каже Лілія Макаревич, директорка Музею історії міста Козятин. — Блага вість сьогодні прийшла від Богородиці і вона зайшла до нашого музею завдяки вашій творчості, завдяки яскравим, сонячним кольорам, яких, на жаль, так не вистачає у нас на вулиці.

Наукова співробітниця музею Наталія Баштова коротко розповіла про кожного художника, який долучився до виставки. Серед митців, чиї полотна представили у Музеї — Наталія Степанюк, викладачка Дитячої музичної школи. На захід художниця завітала не сама, а разом зі своїми ученицями Маргаритою та Анастасією. І це не просто так, адже одну з робіт експозиції виконала саме Маргарита.

— Ім’я у моєї учениці дуже символічне: Маргарита Мальована, — каже Наталія Степанюк. — Вона навчається у випускному класі, має дуже хороші здобутки і коли я сказала про виставку, вона із задоволенням підтримала ідею показати свою роботу. Я дуже люблю всіх своїх учнів, вони для мене всі однакові. У нас в Музичній школі багато талановитих дітей і, дасть Бог, вони перевершать своїх викладачів. Усіх хочу привітати з прийдешніми святами. Хочемо, щоб наш український народ викинув з голови, з церков і з України всю нечисть, яка зараз, на жаль, нам заважає.

Усім, хто завітав на відкриття, вихованки Дитячої музичної школи Поліна Микитюк та Юлія Маковецька подарували пісні.

Директорка Музею історії міста Лілія Макаревич вручила кожному, хто прийшов на відкриття, магніти із зображеннями різних куточків Козятина.

На завершення один із художників, Ігор показав роботу своєї подруги, яка не увійшла до експозиції. Картину намалювала сімейна лікарка Ірина Олексюк. Дівчина щойно почала опановувати живопис. Це її друга робота. У центрі композиції — троянда у сяйві світлячка. Ця картина не проста, а із родзинкою: якщо дивитися на неї у темряві, квітка сяє неоновим світлом. Цей ефект створили за допомогою спеціального порошку, яким покрили готове зображення.

Побачити роботи на власні очі можете і ви. Виставка «Весна. Великдень» діятиме у Музеї історії міста Козятин протягом місяця. Завітати можна у будні дні з 9:00 до 18:00. Вхід вільний.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Лика Семчук

    Дякую за чудовий репортаж  всестороннє талановитій журналістці  Олені Удвуд. яка й сама взяла участь у виставці творчою роботою "Зародження""

keyboard_arrow_up