Привітали тих, хто допомагає нам наближати перемогу
- У четвер, 5 грудня ми відзначали День волонтера.
- Із нагоди свята у міському будинку культури влаштували велику виставку, на якій представили роботи волонтерів нашої громади.
- Козятинчани дивилися, як виготовляються павербанки для ЗСУ, смакували мамин борщ і медове печиво, яким ласують наші бійці. А ще слухали пісню про рідне місто
Козятинчани зібралися у фойє Міського будинку культури. Сьогодні тут захід, приурочений до Міжнародного дня волонтера, який щороку відзначають 5 грудня.
— Волонтери — це не про роботу, вихідний чи відпустку, волонтери — це 24 на 7, — каже ведуча Ольга Безпалько. — Це ті люди, у яких великі серця та чиста свідомість. Їх обличчя — сміливість, незалежно від віку та статі, адже майже кожен із них їздив на фронт, щоб передати найпотрібніші речі для наших військових. Волонтери, ви гордість нашої громади. Ви гордість України. Ви надійне плече для наших захисників. Ви приклад того, яким має бути свідомий українець. Дякуємо вам за вашу титанічну щоденну працю.
Із нагоди Дня волонтера у будинку культури облаштували виставку. За столиком ліворуч від вхідних дверей хлопець тримає у руках викрутку і майбутній повербанк для наший бійців. Його звуть Руслан Ніколюк. Він волонтерить з перших днів повномасштабного вторгнення, а в січні цього року почав виготовляти дрони для наших захисників. Зараз Руслан розширив свою діяльність і разом із товаришем робить ще й додаткові акумулятори до Mavic та FPV, а також повербанки. Чотири десятки дронів, більш ніж сто п’ятдесят додаткових акумуляторів і п’ятнадцять повербанків із початку року вже зробив Руслан і їх успішно використовують наші захисники. Як дронами козятинчанина атакують ворожі цілі — ми бачили на відео.
Дарують нашим бійцям домашній затишок
За столиком поруч усіх охочих пригощають «Маминим борщем». Це борщ із сухої суміші, яку заготовляють для наших захисників волонтерка Світлана Романова разом із парафіянами Церкви спасіння. Їх волонтерська команда почала роботу від самого початку війни, ще у 2014 році. Робили борщові заправки, пекли печиво і навідували наших бійців на передовій, підтримували їх не лише смаколиками, а й піснею. На початку повномасштабного вторгнення волонтери стали масово виготовляти сухі борщі та супи, домашню їжу у реторт-пакетах, джерки, енергетичні батончики. Свої сухі борщі вони назвали «Маминим борщем», адже він дарує нашим захисникам краплину домашнього затишку. За десять років війни волонтери Церкви спасіння переробили більше 100 тисяч овочів. А також почали виготовляють адаптивний одяг та подушечки для поранених воїнів.
Ольга Пирогова та Катерина Коваль з ініціативної групи «Міцний тил» частують гостей волонтерської виставки варениками. «Міцний тил» розпочав волонтерську діяльність ще десять років тому. Волонтери готували їжу для військових на фронті, самі навідувалися на передову. Нині ініціативна група ще більше розширила своє виробництво. У волонтерському осередку готують 18 страв у реторт-пакетах для наших бійців. Серед них — перші страви, голубці, тушкована риба, картопля. За сім місяців волонтери виготовили 13 тонн готової продукції і переробили 32 свинячі тушки.
— Родина Пирогових втратила на цій жорстокій війні свого брата, волонтера та воїна Василя Пирогова, який загинув 13 червня 2022 року, — каже ведуча Ольга Безпалько. — Та попри це вони незламні. Вони виборюють нашу перемогу.
Не лише дорослі, а й діти
Не може не привернути увагу гільза, оздоблена за допомогою лазера. Її підрозділ «Буревій», де служать хлопці із Козятина, подарував гурту «Draft». Ця гільза — скринька для донатів. Із нею гурт їздить містами України, дає благодійні концерти і збирає кошти на потреби захисників. Із 2022 року «Draft» — волонтери благодійного фонду «Бойовий волонтер України». Фонд функціонує з 2014 року. Разом із фондом музичний гурт їздить у госпіталі, збирає кошти на автомобілі, дрони та інші речі, потрібні військовим, шукає міжнародних спонсорів, а ще облаштував у Козятині логістичний центр, куди передають гуманітарну допомогу з-за кордону, яка в подальшому розповсюджується по різних точках.
За столиком поруч волонтери громадської організації «Об’єднання Ірини Колесник». Працюють вони від початку війни і надають допомогу усім, хто цього потребує. Волонтери допомагають не тільки військовим, а й цивільним: надають гуманітарну допомогу переселенцям, родинам, які перебувають у складних життєвих обставинах, пенсіонерам, а також доправляють гуманітарну допомогу у зону бойових дій. За два роки великої війни завантажили і доправили 48 машин гуманітарної допомоги. Додамо, що у команді «Об’єднання Ірини Колесник» не лише дорослі, а й юні волонтери — Вероніка Мотіна і Ростислав Ковальчук.
Ще одні юні волонтери нашої громади — гурток «Лідери», що діє при Центрі дитячої та юнацької творчості (керівник Ольга Ткачук). Починали гуртківці із виготовлення оберегів та окопних свічок, які відправляли військовим у гарячі точки разом із солодощами. Згодом почали відкривати збори на потреби бійців. За період великої війни юні волонтери зібрали 30,5 тисяч гривень на матеріали для окопних свічок, 32 тисячі на сировину для виготовлення джерок і 29 тисяч на потреби військових, які проходять реабілітацію в шпиталях. Тепер «Лідери» не лише забезпечують поранених бійців солодощами та необхідними речами, а й провідують їх — гуртківці вже здійснили вісім поїздок до лікувальних закладів у Вінниці та Житомирі.
«Будемо продовжувати в тому ж дусі»
На патріотичному банері «З Україною в серці» висять маскувальні сітки. У Козятинській громаді є декілька волонтерських центрів, які невтомно плетуть маскувальні сітки. Людмила Попович та її група «Павучки» почали роботу в квітні 2022 року. Козятинчанки плетуть маскувальні сітки різних форматів, кікімори, захист для снайперів та розвідувальників. За півтора роки виготовили більш ніж півтисячі сіток і сім кікімор. А влітку цього року Людмила Попович сама сплела ще й майже сотню дроноловок.
Із січня цього року почала плести сітки і Жіноча рада при Раді ветеранів. За цей час мешканки Козятинської громади створили 70 маскувальних сіток.
Ще один волонтерський осередок розташований у міському територіальному центрі. До плетіння сіток залучені чотирнадцять отримувачів послуг та працівники. Від початку великої війни вони виготовили 235 маскувальних сіток, а навесні 2022-го власноруч робили навіть основу для сіток.
— Ми працюємо кожного дня з 9 до 12, — каже Лідія Борсук, волонтерка з терцентру. — Саме працюємо. Коли хтось дзвонить і питає: «Де ви?», я так і кажу — на роботі. Всім нашим дівчатам дай Боже здоров’я. Ми будемо продовжувати в тому ж дусі. Слава нашим воїнам!
Громадська організація «Суспільні ініціативи Козятинщини» протягом десяти років забезпечує волонтерські осередки матеріалом для плетіння маскувальних сіток та логістикою. До волонтерських осередків входять гімназія №9, училище, а також волонтерські центри Махнівської, Глуховецької та Самгородоцької громади (заклади освіти Махнівської громади, мешканці Вовчинець, Бродецького, Широкої греблі та інших сіл Козятинщини).
Привітали піснею
На одному зі столів запашні медові пряники. Зазвичай ними ласують наші військові, але на День волонтера така нагода з’явилася і в цивільних. Смаколики виготовляє Валентина Лясківська. Козятинчанка почала волонтерити у квітні 2022 року. Вона пече медове імбирне печиво для бійців на фронті, а також пироги, кекси і паски пораненим військовим у госпіталях. За рік і два місяці Валентина напекла майже чотири тонни печива, при чому без допомоги — козятинчанка все готує сама.
За столиком поруч із Валентиною представники благодійного фонду «Паросток добра». Він функціонує з вересня 2022 року. Волонтери благодійного фонду збирають кошти для потреб військових, шиють адаптивний одяг для поранених захисників, ремонтують автомобілі, доправляють допомогу на фронт, а ще забезпечують інші волонтерські осередки основами і тканиною для плетіння маскувальних сіток.
На відкритті виставки до Дня волонтера із вітальним словом виступила виконуюча обов’язки міського голови, секретар міської ради Ірина Репало. Волонтерів нагородили подяками Козятинської міської ради. І підготували для них музичний подарунок — для колег-волонтерів та гостей заходу зіграв на акустичній гітарі Сергій Гайдучок, лідер гурту «Draft».
Сергій виконав три авторські композиції, а на останок заспівав ще й відому «Пісню про Козятин» Олександра та Віктора Огородників.
Читайте також:
За півроку роботи переробили 21 порося
Ліплять вареники, печуть пиріжки, роблять консерви, каші, паштети. Все — на ЗСУ
«Маємо запити від військових на картоплю. Так, так — на картоплю»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.