Хлопець знайшов бронзовий відтиск у себе на подвір'ї

Хлопець знайшов бронзовий відтиск у себе на подвір'ї
Старовинний відтиск Олег Ткачук знайшов у себе в дворі, коли разом із батьком пересаджував черешню. За його словами, знахідка випала із кореневища дерева. Спеціалісти кажуть, що дане кліше слугувало для узорів на церковних книгах

- Я був дуже здивований, коли, пересаджуючи дерево, знайшов таку річ, - розповідає Олег. - Одразу ж я не зрозумів, що то таке, адже знахідка була брудною. Взявши її до рук, я відчув наскільки вона важка, і подумав, що це щось дійсно варте уваги.
Відтиск являє собою трикутник розмірами з півдолоні, важкий та, за словами спеціаліста Олександра, зроблений із бронзи.
- Такими відтисками користувалися у ХІХ, - розповідає колекціонер. - Їх вмокали у чорнило і розписували церковні книги, в основному псалтирі, адже по контуру кліше пишеться молитва.
Зазвичай, лише колекціонери та любителі старовинних речей залишають собі на згадку знайдені речі, решта ж просто продають їх на "зльотних" ринках. Олег притримується думки, що на історії грошей не заробиш, тому продавати річ не буде.
- Мені й друзі радили продати його, отримати за це гроші, - розповідає хлопець. - Але я навіть не знав, що це, що вже говорити про вартість.
Олександр, як чоловік досвідченний у сфері старовинних знахідок, розповів нам, що у Києві таку річ можна продати за 300-400 гривень .
- Цінність старовинних речей у тому, що на їхній поверхні зберігається патина, - доповнює Олександр. - Чим більше її, тим цінніше. Але наші люди часто допускаються помилки і, думаючи, що то бруд, починають відмивати та відчищити його усіма можливими способами.
Цікаво, як потрапила ця річ до Залізничного?
З цього приводу ми поспілкувалися з директором Козятинського музею Лілією Макаревич.
- У 1793 році в селі Махнівка (тепер смт. Комсомольське) була відкрита друкарня, - розповідає пані Лілія. - її власник Прот Потоцький випускав літературу польсько-латинським алфавтом, а також там друкувалася старообрядницька література. Коли ж Потоцький збанкрутував, він у 1807 році, продав свою друкарню московському купцю Селезньову. Останній вирішив продовжити справу Потоцького, і також друкував книги. Тож, можна припустити, що знайдений відтиск був саме з цієї друкарні.
За словами Олега, він радий, що така річ потрапила саме до його рук.
- Я не колекціонер, але й продавати відтиск не буду, - каже Олег. - Тим більше, що вартість його не така вже й велика. А справжня цінність речі у її історичному загадковому минулому.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
×
0%
  • Anonymous 10 вересня 2011 р.
    Скільки ще всього у нас є про що ми не знаємо
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:31 Військового, якого вбили у вінницькій колонії, затримали у Козятині 19:26 Наші хлопці не молоді та б’ються на полі, як леви 18:37 Біля автостанції «ліг спочити» знак «Пішохідний перехід» photo_camera 17:17 Янголом повертається до рідного дому Герой Олег Бернага. Живий коридор Від читача 09:25 Генетичний аналіз: персоналізоване лікування майбутнього вже сьогодні 15:45 «Кум потім договорим, на позиції пруть орки» 15:01 «Якщо він є, то має працювати». Що з фонтаном у нашому парку? play_circle_filled 14:39 Медаллю «Хрест Десантно-штурмових військ» нагородили нашого воїна Олега Муренця 13:15 «Добре, що зробили цю зону відпочинку, бо тут за гаражами був смітник, змії лазили» photo_camera 12:01 Родинам загиблих та діючим воїнам з Козятинщини вручили нагороди та відзнаки photo_camera 11:16 У Козятині затримали 27-річного місцевого жителя за збут психотропу Альфа PVP 10:29 Суха трава та сміття горіли в усіх районах області 09:14 «Не проспіть нічного гостя». У Непедівці завівся крадій городини 08:19 Козятинчан запрошують на вечірню акцію «Свічка надії і час, який зупинився» 21:02 З середини тижня прогнозують дощі: оновлений прогноз для Вінниччини play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up