Для дружин і матерів захисників влаштували арт-терапію
- У молодіжному просторі «Pidval» організували майстер-клас із розпису екоторбинок.
- Провела його майстриня Світлана Гуменюк.
- На дві години учасниці поринули в атмосферу творчості і спробували один із стародавніх методів декору
У п’ятницю, 17 січня козятинчанки зібралися у колі в молодіжному просторі «Pidval». На столах перед ними — розмаїття фарб. Сьогодні кожна спробує створити власний дизайн на шопері, адже для жінок організували безкоштовний майстер-клас із декорування екоторбинок. Запросили дружин та матерів військових.
— Думаю, що ви ті перші, які покажете на власному прикладі, що навіть серед війни можна розслаблятися, шукати віддушину, яка б переключила, заспокоїла, шукати спілкування, — каже Оксана Клірішенко, директорка Центру дитячої та юнацької творчості.
Перед початком майстер-класу на учасниць чекав музичний сюрприз. Вихованка Центру Уляна Цаюк, яка займається на гуртку естрадної пісні заспівала «Вірте люди у дива». Композиція розчулила учасниць майстер-класу — у деяких на очах забриніли сльози. Керівник гуртка естрадної пісні Людмила Баюк зіграла на скрипці.
Після музичної хвилинки слово передали майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Світлані Гуменюк. Протягом більш ніж тридцяти років вона працює у Центрі дитячої та юнацької творчості, веде гурток «Сувенір», де разом із вихованцями створює поробки у різних техніках, подекуди навіть із матеріалів, які ми зазвичай викидаємо. Сьогодні Світлана передаватиме свої знання не дітям, а дорослим: під її керівництвом козятинчанки створять дизайн шоперів — торбинок із текстилю.
Кожна учасниця майстер-класу вже обрала для себе екоторбинку для розпису. Окрім шопера, жінкам будуть необхідні пензлі, спонжики та акрилові фарби, розроблені спеціально для роботи з текстилем. Світлана Гуменюк пропонує скористатися двома техніками.
— У мене в руках вибійка, — показує Світлана дерев’яний відтиск, на якому елемент орнаменту. — Не знаю, чи ви чули за цей стародавній метод декору. Вибійки є різні, з українськими орнаментами та різними візерунками. Це екологічно чистий продукт із дерева. Вибійки використовували в давнину. Це традиційний український спосіб нанесення узору на пласку поверхню. Ще один метод — це трафарети. Вони також бувають різні: тонкі, цупкі, на клейовій основі. Чим відрізняється трафарет? Візуально виходить майже однаковий малюнок як трафаретом, так і вибійкою. Але трафаретом потрібно користуватися старанніше і його обов’язково необхідно зафіксувати на тканині.
Тож на столах не лише фарби та пензлі, а й малярний скотч, необхідний для того, щоб зафіксувати трафарет на тканині. І ще два підручних матеріали — картон та м’яка підложка.
— Картон ми перед початком роботи вкладаємо всередину шопера у тому місці, де буде візерунок, — пояснює Світлана. — Картон потрібен для того, щоб малюнок не відбився всередину. Якщо будете робити візерунки вибійками, потрібно також вставити м’яку підложку. Так буде гарний відтиск. Якщо ви будете переносити малюнок за допомогою трафарета, м’яка підложка не потрібна.
Учасниці майстер-класу підбирають фарбу, яка найбільше підійде до кольору екоторбинки. Розглядають вибійки та трафарети. Більшість обирає працювати із трафаретами. Хоча Світлана наголошує, що вибійками користуватися простіше. Зробивши усі підготовчі етапи, кожна береться за роботу. Хвилина за хвилиною на шоперах з’являються кольорові візерунки. Хтось просто мовчки релаксує, занурившись у творчість з головою, хтось вголос ділиться враженнями, а дехто згадує дитинство.
— Як такі шопери прати? — цікавляться учасниці майстер-класу.
— Наступного дня, коли фарба повністю просохне, сумку треба попрасувати через бавовняну тканину, — відповідає Світлана Гуменюк. — Так фарба закріпиться на тканині краще.
Минає півтори години і в кожної вже готова екоторбинка з ексклюзивним дизайном. А дехто встиг зробити дві.
— Дуже цікавий майстер-клас, мені сподобалося, — ділиться враженнями Наталія. — Хоча я не дуже займаюся творчістю, ще колись, коли вчилася, подобалося малювати. Сьогоднішній майстер-клас допоміг мені розвантажитися. Я прийшла з роботи з забитою головою і відпочила.
Читайте також:
Нащедрували для ЗСУ понад 30 тисяч гривень
У Рівному відкрили персональну виставку художниці з Козятина Тетяни Куліш
Як козятинські студенти декорували імбирне печиво для наших захисників
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Олена