День гідності та свободи відзначили в Козятинському училищі

День гідності та свободи відзначили в Козятинському училищі
  • У четвер, 21 листопада в училищі провели мистецький захід «День гідності, свободи та перемоги: 1000 днів світла й надії».

  • Студенти декламували вірші та вражали емоційними хореографічними постановками.

  • А завершили патріотичним флешмобом

Учнівський та викладацький колектив училища зібрав у актовій залі захід, приурочений до Дня гідності та свободи, який ми щороку відзначаємо 21 листопада.

— Наш захід — це нагадування про те, що гідність та свобода є основою нашого життя, а перемога стане можливою тільки завдяки єдності, — каже ведуча Анна-Марія Чорна.

— Це особливий день для кожного українця, — додає ведуча Марія Кондрова. — Саме в цей день ми згадуємо дві доленосні події: Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Відео дня

Ведучі нагадали основні події Революції гідності: що стало причиною, загальностудентський страйк, розгін протестувальників беркутівцями. Ввімкнули два коротких ролики про початок Революції Гідності та розгін Євромайдану.

— Людей, які загинули на Майдані, стали називати першими у рядах Небесної сотні України, — продовжує Марія Кондрова. — Саме вони віддали своє життя за ідею свободи, за право вибору подальшої долі для всієї країни, хоч і були підступно вбиті в спину снайперами.

Ведучі вийшли за лаштунки. На сцені з’явилися учасниці зразкового хореографічного колективу «Колорит» (керівник Наталія Радько). Дівчата виконали танець «Журавлі».

— Журавлі — це не лише птахи, це символ наших загиблих Героїв, — каже Марія Кондрова. — Це ті, хто поклав своє життя за нас, за нашу свободу. Кожен журавель, що летить, нагадує нам про те, як важливо зберігати пам’ять про наших Героїв, як важливо пам’ятати, що вони стали частиною нашої історії.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув на Євромайдані та пам'ять захисників і захисниць, які віддали своє життя у боротьбі з росією. Віка Мальківська заспівала пісню «Лелеки». По тому одягнені в чорні футболки, камуфляжні штани та берці на сцені знову з’явилися учасники зразкового хореографічного колективу «Колорит». Хлопці з дівчатами виконали танець «Дике поле». Він символізує силу та нескореність українського народу, який бореться за свою землю. А Максим Жабровець заспівав «Люди-титани» гурту «Kozak System».

— Слово — це не лише інструмент, це зброя. Воно може бути і мечем, і щитом, — каже ведуча Анна-Марія Чорна.

— Наші поети й письменники завжди були голосом нації, за що радянський режим катував і знищував, вбивав українську мову, культуру, вбивав націю, — додає Марія Кондрова. — Сьогодні їхні слова звучать особливо проникливо.

З-за лаштунків вийшли учасники літературно-драматичного гуртка «Епілог» (керівник Наталія Радько). Хлопці з дівчатами зачитали вірші, покладені на пісню гурту «Мур» — «Спочатку було слово». Їх виступ був сповнений емоціями. По тому Тетяна Коваленко виконала пісню «В чистім полі».

— Майбутнє України в руках наших дітей, — каже ведуча Марія Кондрова. — Вони — наша надія, наша гордість. Саме їм ми передаємо у спадок боротьбу за свободу, за щасливу Україну. Наші діти мають право жити, мають право мріяти, мать право вірити. Краплину свого тепла і енергії вони дарують сьогодні

Молодша і середня група хореографічного колективу «Колорит» виконали танець. Студент Ярослав зачитав вірш Юрія Боршоша «Рідний краю, моя Україно» і на сцені знову з’явився хореографічний колектив «Колорит». Учасники виконали народний танець із елементами сучасного. Після виступу хлопці розгорнули Прапор України і разом із глядачами ведучі та танцюристи заспівали Марш українських націоналістів. Наостанок до слова запросили Андрія Стецюка, директора Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту.

— Ви знаєте, скільки наших хлопців-випускників перебувають на фронті, вони нас захищають і дають можливість вам навчатися і далі розвиватися і розвивати Україну, — сказав Андрій Стецюк. — Слава Україні!

— Героям слава! — вигукнули у відповідь глядачі.

 

Читайте також:

Захід «Живи, Україно, живи...» провели до 80-річчя вигнання нацистських загарбників

Козятинчани слухали Андрія Кравченка та збирали кошти для ЗСУ

Подвір'я Козятинської гімназії №9 перетворилось на ярмарковий майданчик

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up