«Анжела відтворює Козятин таким, яким ми його не бачимо»

«Анжела відтворює Козятин таким, яким ми його не бачимо»
  • Художниця з Генічеська Анжела Коренкова живе у нашому місті вже півтора роки.
  • «Козятинськими чайками» вона називає місцевих ворон, яких чимало на її картинах.
  • Свої роботи мисткиня презентувала на виставці, яку відкрили у молодіжному просторі «PidVal»

У середу, 25 лютого в молодіжному просторі «PidVal» відкрили виставку членкині Національної спілки художників України Анжели Коренкової. Вона приїхала до нас із Генічеська, що на Херсонщині. Покинути рідну домівку її змусило повномасштабне вторгнення. У Козятині Анжела живе протягом останніх півтора роки. І ділиться своїм хистом із майбутніми художниками — вона викладає образотворче мистецтво у місцевій музичній школі та в Самгородку.

Для Анжели Коренкової це вже друга персональна виставка в Козятині. А для молодіжного простору це перший подібний захід. 

— Ця подія про силу мистецтва, — каже Оксана Клірішенко, директорка Центру дитячої та юнацької творчості. — Під час війни мистецтво може зцілювати, об’єднувати, надихати. Це не просто експозиція картин, це історія, яка розказана кольорами, лініями, текстурами. Це емоції, пережиті, переосмислені через мистецтво. Анжела — художниця, яка бачить світ по-особливому і в буденних речах вона бачить красу.

Відео дня

Для гостей, які завітали на гостини, мисткиня приготувала особливий подарунок — листівку з побажаннями. Не звичайну, а з міні-копією однієї зі своїх картин.

— Цієї роботи немає на виставці, це одна із перших, які я писала про Козятин, — розповідає художниця. — Тут автобус «двійочка». Коли я показала її комусь із місцевих, мені одразу сказали «Дядя Юра» (Юрій — водій «двійки» — авт.). Такі ретроавтобуси — це ваша родзинка.

На виставці представили тридцять робіт, які Анжела Коренкова написала у Козятині. Декілька з них зовсім свіжі — їх мисткиня створила цього року. Зауважимо, що це далеко не всі картини, написані художницею за період перебування у нашому місті.

— Коли я щойно приїхала до Козятина, спочатку була дуже розгублена і відчувала себе як чужий серед своїх, — зізнається Анжела. — Повз проходять люди, а ти нікого не знаєш. Коли я бачила якусь водойму, завжди шукала там запах моря, тому що я з морського регіону. Коли я заспокоїлася і минула моя тривога, я усвідомила, що майбутнє незрозуміле, минуле в тобі, але ти нічого з ним не можеш зробити і я почала жити сьогоденням. Тоді я почала дивитися на Козятин іншими очима. Кожного дня помічаю щось цікаве. То заєць бігає в полі, то білка на дорозі воду п’є. Мені, наприклад, дуже дивно було побачити криниці практично у кожному дворі.

Майже на кожному полотні краєвиди нашого Козятина. За виключенням двох: портрету мами Анжели та автопортрету художниці. На багатьох картинах мисткині зображено ворон.

— Для мене трохи дивно, що тут так багато ворон, — продовжує художниця. — Я їх зараз називаю «козятинські чайки». Тому що у мене вдома багато чайок, а тут — ворон.

Роботи, представлені на виставці, написані в різних техніках. Здебільшого це акрил на полотні. Деякі — поєднання акрилової фарби та акрилових фломастерів. Техніку створення картин за допомогою акрилових фломастерів художниця вперше спробувала саме у Козятині.

— Одна з моїх улюблених робіт — це вулиця Щаслива, — показує Анжела картину, на якій зображена засніжена вулиця. — Її я виконала минулого року. Снігу тоді взимку випало багато, калюжі такі, що ноги промочиш, поки дійдеш до міста. Але у цих калюжах віддзеркалювало таке гарне небо. 

Привітати Анжелу Коренкову з відкриттям персональної виставки завітали учні, друзі-художники, серед яких Тетяна Куліш, Олександр Сапальов і Наталія Юхимець, землячка з Генічеська Галина Кібалко, яка нині мешкає у Глуховецькій громаді, начальниця відділу культури Світлана Рибінська, директорка Музею історії міста Козятин Лілія Макаревич та багато інших гостей.

— Анжела відтворює Козятин таким, яким ми його не бачимо, — ділиться враженнями Тетяна Куліш. — У неї позитивний, оптимістичний погляд на Козятин.

Гості не лише ділилися своїми думками про картини, а й доповнили своїми малюнками «Полотно вражень», яке підготувала Анжела Коренкова.

А святкову атмосферу створили Людмила Баюк, яка зіграла на скрипці «Черемшину», та заслужена артистка естрадного мистецтва України Олена Пантєлєєва, яка заспівала авторську пісню «Намалюй».

 

Читайте також:

У Рівному експонувалися картини художниці з Козятина Тетяни Куліш

«Срібло» «Хіт-параду талантів» здобула козятинчанка Софія Вечера

Козятинчанки перемогли у Міжнародному конкурсі «Зимова мистецька премія»

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
  • Ekaterina Batrak

    Вітаю!
  • Микола Співаченко

    Це дуже добре,що є музей міста,але останні публікації про Леніна і пам'ятки.на ою думку,це є пропоганда.Прошу коментар пані Рибінської !Ваш коментар за Ярмоленка і добавки вчителям  музичної школи.є ще питання.але прошу!!!!
  • Венера Михайська

    Бажаю, Анжелі, натхнення 🌹
    Підкажіть, буль ласка, як відвідати цю виставку чи вже не можна?🤔
  • Наталья Жучинська

    Цікаво, добре що живе і творить в Козятині талановита жінка.

keyboard_arrow_up