«Серце кров'ю обливається»: Помічник машиніста Євгеній Ласкін про травмування на залізниці
Козятинчани ходять через залізницю часто, при чому не завжди користуються навіть службовими переходами.
Нагадаємо:
До недавнього часу були відкриті ворота біля ПЧ і часто-густо, щоб дістатися з центру міста на посьолок, через ті ворота виходили на залізницю і йшли навпростець просто по коліях. Попри те, що для переходу через залізницю є безпечна альтернатива — два пішохідних мости, люди зачасту віддають перевагу йти через так звані переходки і при цьому забувають найголовніше — залізниця — це зона підвищеної небезпеки.
— Переходка — це службовий перехід, для пішоходів є міст, але для наших людей перешкод немає, вони йдуть по залізниці, ще й тим паче у навушниках, особливо молодь, — каже Євгеній Ласкін, помічник машиніста. — Ми заїжджаємо з сортування з Миронівки в західний парк, то я вам скажу, серце кров’ю обливається, коли люди з велосипедами біжать перед електровозом. Не потрібно такого робити! А таке буває доволі часто. Особливо серед молоді. Так само, як ця дівчина, яка потрапила під вагони, там зовсім інша історія. Це витяжка була. Я живу на кругу, де зупинка «Депо», то доволі часто бачу, що люди підходять до цієї витяжки впритул з велосипедом, а там іде обвідна. То будьте добрі, відійдіть. Я вже бачив, що люди потрапляли не раз в таку ситуацію і з мопедами, і з велосипедами. На моїх очах було, то всі живі, а це жахи.
Вийміть з вух навушники
Євгеній каже, що коли кермуєш локомотивом, людину на колії зазвичай видно, але видимість може змінюватися залежно від того, чи це головна лінія, чи крива. А ось на наших переходках, коли локомотив їде з одеського чи західного парку, видимість дуже погана. І машиніст, і помічник під час поїздки дивляться з особливою пильністю, чи немає нікого на коліях. У разі, якщо помічають людину, подається звуковий сигнал. Втім, його не завжди чують. І навіть коли доводиться застосовувати екстрене гальмування, не так просто зупинити рухомий склад.
— Як людина біжить під електровоз, поспішає, ти ж його не зупиниш як велосипед, — продовжує помічник машиніста. — Автомобіль скільки важить — 1200 кілограмів максимум середньостатистичний. А поїзд може важити 5 тисяч тонн. Як ви його зупините? А нажаття на гальмівні колодки також різне. І стан вагонів, стан локомотивів — це також враховується.
За словами залізничника, якщо поїзд, вагою 5 тисяч тонн, їде зі швидкістю приблизно 25–40 кілометрів на годину, то гальмівний шлях при екстреному гальмуванні буде щонайменше 200–250 метрів. І це у кращому випадку. Тому якщо ви йдете через залізницю, треба дотримуватися правил безпеки.
— Головне — бути уважним, витягнути навушники з вух і дивитися на всі чотири сторони, — підсумовує Євгеній Ласкін. — Не бігти і не поспішати, і тим паче не бути в стані алкогольного сп’яніння. Поважати себе і поважати ближніх. А лізти під вагонами — це взагалі табу.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
-
Олег СосновскийПрирода избавляется от слабых умом, взяв на вооружение,техногенный метод. Жестоко, но такие ошибки, не прощаются. Но слепому не покажешь, глухому не расскажешь, дураку не докажешь. -
Artur EduТакі тупі як Цимбарович завжди будуть траплятись, незалежно від парканів Чи заборон. Бідні машиністи, це для них травма до кінця життя -
Читач85Тільки такий бар'єр, як паркан, може стримати людину від переходу залізничних колій у недозволеному місці. А переходка в КозятинI це мIсце пIдвищеноI небезпеки!