Пропонують «допомогу» за гроші родичам зниклих безвісти чи полонених: як не потрапити на гачок зловмисників

Пропонують «допомогу» за гроші родичам зниклих безвісти чи полонених: як не потрапити на гачок зловмисників
Фото ілюстративне
  • Із початком повномасштабного вторгнення активізувалися шахраї, які полюють на волонтерів, родичів полонених та зниклих безвісти.
  • Часто для цього використовують соцмережі.
  • Як уберегтися від зловмисників — розповіли у кіберполіції

У Кіберполіції фіксують випадки шахрайства, що пов’язані з пошуком зниклих безвісти бійців та звільненням військових, які перебувають у полоні. Зловмисники маніпулюють людьми, що потрапили в складні умови й перебувають у стресі, пропонують «допомогу» та замість цього створюють нові проблеми. І найчастіше використовують для цього соціальні мережі.

Є декілька видів такого шахрайства. Одне з них націлене на військових та волонтерів. Зловмисники можуть пропонувати надати «екстрену допомогу» або «важливу інформацію», прикидаючись офіційними представниками чи волонтерами. Таким чином можуть намагатися видурити гроші або дізнатися конфіденційну інформацію, аби в подальшому використати її для наступних злочинів.

— Жертвами зловмисників часто стають родичі військовополонених, — каже, начальник управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області, полковник поліції Володимир Тітомир. — Люди часто звертаються за допомогою до соціальних мереж та інших платформ для пошуку інформації про своїх близьких. Шахраї стежать за цими запитами та пропонують «допомогу», представляючись волонтерами, журналістами або навіть представниками державних органів. Вони обіцяють організувати телефонні розмови, надати важливу інформацію або навіть прискорити процес звільнення, за що вимагають гроші.

Відео дня

Під прицілом зловмисників і родичі зниклих безвісти. Шахраї можуть обіцяти повідомити інформацію про місцезнаходження військового, чи навіть допомогти в екстреному пошуку, і, звісно ж, просять за цю допомогу гроші. Або ж можуть спробувати дізнатися персональні дані та іншу конфіденційну інформацію.

Щоб уберегтися від шахрайства, у кіберполіції радять:

  • завжди перевіряти того, хто пропонує допомогу чи звертається за допомогою. Необхідно упевнитися, що це офіційна особа чи організація;
  • перевіряти інформацію на офіційних сайтах та в перевірених джерелах;
  • не надсилати гроші незнайомцям, котрі пропонують допомогу;
  • не розкривати конфіденційну інформацію при спілкуванні, навіть якщо ви ведете переписку у приватних повідомленнях.

Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою шахрайства, негайно звертайтеся до кіберполіції.

— Однак у боротьбі з кіберзлочинністю українське суспільство не залишається без підтримки, — додає Володимир Тітомир. — Департамент кіберполіції продовжує підтримувати проєкт «Brama», який спрямований на захист медіаплатформ від російської пропаганди та небезпечного контенту. Проєкт також має на меті підвищення медіаграмотності серед українців, що допоможе краще орієнтуватися в інформаційних викликах і покращити загальний рівень кібербезпеки. Будьте уважні та обережні, аби захистити себе від потенційних загроз.

 

Читайте також:

Як захистити себе від шахрайських файлів: поради козятинчанам

Попереджають про шахраїв, які надсилають листи від імені газовиків

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up