Ігри, соцмережі, перегляд відео: як дбати про онлайн-безпеку дітей під час літніх канікул

Ігри, соцмережі, перегляд відео: як дбати про онлайн-безпеку дітей під час літніх канікул
Фото ілюстративне
  • Яка небезпека може чекати на дітей в мережі, на що звертати особливу увагу і як правильно говорити з дітьми про користування гаджетами — корисні поради від Кіберполіції

Сучасні діти все більше використовують гаджети: вони скролять відео на різних платформах, грають в ігри на телефонах і планшетах, спілкуються з онлайн-ботами. А в період літніх канікул вільного часу для цього стає ще більше. Тож якщо раніше дітям треба було розповідати про небезпеку, яка може чатувати за межами дому, то сьогодні необхідно дбати ще й про онлайн-безпеку.

— Перш за все, поговоріть з дитиною про можливі ризики в інтернеті, — каже заступник начальника управління, начальник 1-го відділу (оперативного реагування) управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України полковник поліції Вадим Швець. — Не лякайте, а просто поясніть, що можуть бути незнайомці в інтернеті, які видають себе за дітей. Розкажіть про фейкові конкурси з «подарунками» та шахрайські ігри, у чому може бути небезпека поширювати в інтернеті конфіденційну інформацію чи публікувати фото.

У поліції радять встановити чіткі правила користування гаджетами. Узгодьте з дитиною, скільки годин на день вона може користуватися телефоном, планшетом чи комп’ютером, на які сайти їй можна заходити, на які — ні. Обговоріть спілкування в інтернеті — із ким можна переписуватися, з ким ні. Використовуйте батьківський контроль, але не для тиску, а для того, щоб навчити дитину користуватися гаджетами та інтернетом відповідально.

Відео дня

Цікавтеся іграми, в які грає ваша дитина. Деякі ігри можуть містити елементи насильства, що негативно впливає на психіку, а в деяких можуть бути й інші не менш небезпечні речі, такі як заохочення до монетизації та донатів. Також не забувайте, що через деякі ігри, які грають в режимі реального часу, є можливість спілкуватися з іншими гравцями. Тож якщо ваша дитина захопилася новою грою, поцікавтеся про неї, сядьте поруч та подивіться разом гру.

— Поясніть дитині, що таке «цифровий слід», — продовжує Вадим Швець. — Навіть жартівливе фото чи повідомлення може залишитися в мережі назавжди. Поговоріть із дитиною про те, як її дії сьогодні можуть вплинути на майбутнє — репутацію, стосунки, навчання.

Будьте уважні до своїх дітей. Якщо помітили, що дитина стала замкнутою чи постійно дратується — це може свідчити про те, що у неї проблеми, не виключено, що вони носять онлайн-характер. Якщо дитина просить подивитися щось чи допомогти їй — не ігноруйте її прохання. А у випадку, якщо ваша дитина зіштовхнулася з онлайн-булінгом, шантажем у мережі, тощо, звертайтеся до Кіберполіції.

— Нові шахрайські схеми з’являються в інтернеті щодня, щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно вміти розпізнати шахрайство. Так ви зможете допомогти не лише собі, але й близьким. Це дозволить захистити ширше коло людей від потенційних ризиків, — підсумовує Швець.

Інформацію про усі види шахрайства можете знайти у брошурі за цим посиланням. Також ви можете скористатися проєктом «Кібер Брама».

 

Читайте також:

На Козятинщині виявлили факти розорювання та самовільного зайняття 5 земельних ділянок

За вбивство пенсіонерки отримав 13 років ув'язнення

У Козятині 19-річний юнак розбив скло та викрав гроші з авто. Його швидко впіймали

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up