Обрізкою дерев у Козятині зацікавився держаудит
- 20 березня 2025 р.

- Санітарну обрізку дерев, яка стартувала минулого тижня, пильно перевіряли контролюючі органи.
- Договір уклали із підрядником, яка запропонувала найвищу ціну.
- А проведення робіт за три тижні подешевшало майже на сто тисяч гривень, хоча дерев для зачистки менше не стало
У Козятині активно взялися за формувальну обрізку дерев. І це — одна із трьох найдорожчих закупівель лютого, яка вартує майже мільйон гривень. Згідно з тендерною документацією, мають підчистити дерева на вулицях Героїв Майдану, Незалежності, Січових Стрільців, Грушевського, Пилипа Орлика, Захисників України, Винниченка, Степана Бандери, Івана Франка, Чорновола (колишня Васьковського), Єдності (колишня Катукова), Благовісна (колишня Суворова) і Центральна у Махаринцях. Загалом обрізці підлягає 295 дерев.
Чистити їх почали ще минулого тижня. Обрізане гілля довго лежало на узбіччі тротуарів по вулиці Незалежності, Грушевського та Пилипа Орлика. Хоча відповідно до умов договору, виконавець зобов’язаний, цитуємо, «своєчасно прибрати та вивезти залишки деревини i гiлля».
Договір на проведення робіт управління ЖКГ уклало із підприємицею з Київської області. З вартістю угоди все дуже цікаво. Спершу управління ЖКГ підписало договір на 989,5 тисяч гривень. Минуло три тижні і вартість угоди знизили до 892 тисяч. Тобто, майже на сто тисяч гривень стала меншою нова вартість угоди. При тому, що обсяги проведення робіт не змінилися — підрядник як мав почистити 295 дерев, але майже за мільйон, тепер розчистить тих же 295 дерев вже за меншу суму.
Вигідніші пропозиції відхилили
Щоб обрати підрядника на формувальну обрізку дерев, оголошували аукціон, як того і вимагає процедура. Пропозиції подало чотири учасника. Три найдешевші, які подавали ФОПи з Житомира, Гайсинського та колишнього Липовецького районів, відхилили, натомість договір підписали із підприємицею з Києва, яка запропонувала найвищу ціну. Більш вигідні з економічної точки зору пропозиції відхилили, тому що вони не відповідали тендерній документації, як вказало управління ЖКГ.
Підприємець із Житомира двічі заявляв про неправомірність відхилення тендерної пропозиції, а потім поскаржився на неправомірне визначення переможця. Підприємець із колишнього Липовецького району також поскаржився на неправомірне визначення переможця закупівлі, мовляв, його пропозицію відхилили, бо він не розписав, згідно з чим визначена договірна ціна, а переможцем закупівлі визнали ФОП, яка не заповнила поле, що інформує, станом на яку дату складена договірна ціна в поточних цінах. Управління північного офісу держаудитслужби у Вінницькій області почало перевірку проведення процедури закупівлі.
Що перевіряв аудит
Контролюючий орган подав запит, щоб управління ЖКГ надало інформацію та відповідні документи, на підставі яких визначили очікувану вартість закупівлі (яка була аж 997 тисяч гривень — саме таку орієнтовну вартість вказало ЖКГ, коли оголошувало тендер). Просили обґрунтували розмір бюджетного призначення, технічні та якісні характеристики.
Також хотіли перевірити, чи не порушила переможниця тендеру, вимоги щодо надання тендерної пропозиції. Адже в наданих розрахунках договірної ціни були враховані трудовитрати працівників, які обслуговують орендовані машини, хоча відповідно до Настанови визначення вартості будівництва, у ціновій пропозиції враховуються трудовитрати працівників, які обслуговують не орендовані, а власні машини та механізми.
Щодо перевірки тендерної пропозиції, в управлінні зазначили, що договір оренди майна і договір про надання послуг — це не одне й те саме, тому трудовитрати правомірно включені в розрахунки і підприємиця не порушила Настанову визначення вартості будівництва. Крім того, при врахуванні трудовитрат робітників, які керують орендованою технікою врахували ще й ризики військового стану, за якого можуть змінитися обставини у проведенні робіт із залученням техніки.
Щодо підстав, за якими ЖКГ сформувало цінову пропозицію, то управління надало копію цінової пропозиції від комунального підприємства «Чисте місто», де вказано, що цінова пропозиція для такого виду послуги становить один мільйон гривень.
Після того, як із підприємицею переуклали новий договір на меншу суму, держаудитслужба дійшла висновку, що порушення усунуто, оскільки управління житлово-комунального господарства привело договір на закупівлю у відповідність до вимог законодавства.
Читайте також:
Більше мільйона на опалення і дванадцять претендентів на постачання світла
Показ фільму, коврики в авто і знаки «Безпека на воді» — що замовляли за бюджетні гроші в лютому
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Микола Співаченко 20 березня 2025 р.
Ангелина Колосенко 20 березня 2025 р.