На що витрачали бюджетні гроші?
- На позачерговій сесії, яка відбулася у п’ятницю, 18 лютого, депутати міської ради прийняли звіт про виконання бюджету Козятинської ОТГ за минулий рік.
- Ми проаналізували цифри і розкажемо вам, чи була у бюджеті «дірка» і на що пішли кошти зі скарбниці
При підготовці публікації ми користувалися пояснюючою запискою до звіту про виконання бюджету Козятинської міської ТГ за 2021 рік. І маємо для вас гарну новину — минулого року Козятинська територіальна громада свій бюджет перевиконала. А це означає, що наша скарбниця була навіть більшою, ніж планували наприкінці 2020 року.
Наш бюджет складається із загального та спеціального фондів. Дохід загального фонду склав 243,7 мільйона гривень. Це на 3,8 % більше, ніж планувалося. Дохід спеціального фонду склав 13,5 мільйона і його ми перевиконали на 195%.
Додамо, що сюди не враховані трансферти — кошти, які передали до нашої скарбниці з бюджетів держави, області та інших місцевих бюджетів. У 2021 році ми отримали таких трансфертів на загальну суму 123,5 мільйона.
Чим поділилися
Тепер подивимося, які були видатки. Почнемо з того, скільки забрали з нашої скарбниці до інших бюджетів. За увесь рік Козятинська територіальна громада передала до державного, обласного та інших місцевих бюджетів чималу суму — 29,7 мільйона гривень.
Левову частку цих грошей (цілих 27 мільйонів) забрав у нас державний бюджет. Решту ми передали обласному і місцевому бюджетам на різні потреби нашої громади і установи, які працюють в Козятині. Наприклад, мільйон ми віддали на область як співфінансування закупівлі шкільного автобуса і ноутбуків для освітян, півмільйона — на спеціалізований автомобіль для поліції.
Майже на сто відсотків
Впродовж року бюджет неодноразово коригується — до деяких статей додають гроші, з деяких забирають. На галузь культури у 2021 році передбачили витрати у розмірі 7,4 мільйона гривень. Це враховуючи зміни, які вносили до бюджету. А виділили із цих грошей 7,2 мільйона. Левова частка коштів пішла на заробітну плату працівників установ культури та оплату енергоносіїв. Однак були й інші витрати. До прикладу, на мистецькі послуги за увесь рік витратили 160,7 тисячі гривень, на оренду сцени і звукового й світлового обладнання — 136,8 тисячі, новорічна ялинка нам коштувала 66,3 тисячі.
На державне управління у бюджеті передбачили 32,7 мільйона, а витратили за рік 31,6 мільйона гривень. Більшість коштів пішла на зарплату працівників міської ради та оплату енергоносіїв.
На спорт передбачили 6,2 мільйона, витратили трохи більше 6 мільйонів гривень. Із цієї статті бюджету фінансували зарплати працівників басейну, стадіону і дитячо-юнацької спортивної школи, енергоносії, а також спортивні заходи.
Не дотягнули до лідерів
На соціальний захист і соціальне забезпечення заклали 22,8 мільйона, витратили за рік 21,5 мільйона гривень. Ці кошти пішли на утримання терцентру, матеріальну допомогу мешканцям ОТГ, пільги і компенсаційні виплати, підтримку громадських організацій соціального спрямування, оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО/ООС, патріотичні заходи, а також на створення центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Зокрема, на оздоровлення почесних громадян витратили 24,7 тисячі гривень.
На освіту передбачили 212,3 мільйона гривень, а витратили за рік 195,7 мільйона. Левова частка цих коштів пішла на зарплату освітянам і оплату енергоносіїв. Також гроші пішли на медикаменти, харчування, ремонт харчоблоків у ліцеї і школі № 9, придбання засобів та обладнання для початкової школи, капітальний ремонт приміщень навчальних закладів. І це далеко не повний перелік. Зокрема, 105 тисяч гривень пішло на стипендії обдарованим дітям.
Медицина і не тільки
На заклади охорони здоров’я передбачили у бюджеті 26,9 мільйона гривень, витратили за рік 24,1 мільйона. Кошти пішли на оплату енергоносіїв, медичні програми, обладнання і техніку. Зокрема, 1 мільйон виділили на закупівлю двох автомобілів для Центру первинної медико-санітарної допомоги в рамках програми «Лікар поруч з пацієнтом», 1,8 мільйона — на реконструкцію приймального відділення. Додамо, що заробітні плати медиків міський бюджет не фінансує — медичні заклади отримують на це гроші напряму з Національної служби здоров’я України.
На статтю «Інша діяльність» передбачили 1,6 мільйона, витратили 1,4 мільйона гривень. Сюди входять заходи з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійного лиха та інших невідкладних робіт, заходи у сфері екології та охорони природних ресурсів, утримання радіо «Погляд», витрати на встановлення камер відеоспостереження (на це пішов 1 мільйон).
Витратили значно менше від плану
На статтю «Житлово-комунальне господарство» передбачили 26,5 мільйона гривень, а витратили 21,7 мільйона. Зокрема, 570 тисяч пішло на придбання тимчасового житла для переселенців, трохи більше мільйона — на погашення кредиторської заборгованості по зарплаті працівників комунальних підприємств «Добробут» і «Управляюча компанія», 600 тисяч — на утримання доріг у зимовий період.
Найменший відсоток виконання у статті «Економічна діяльність». На неї передбачили у бюджеті 29,2 мільйона гривень, а витратили лише 18 мільйонів. Зокрема, на поточний ремонт доріг пішло 3,4 мільйона, на капремонт доріг — 11,6 мільйона. А от на будівництво мережі водопостачання у Козятині, Сигналі та Іванківцях планували витратити 4,1 мільйона, втім виділили всього 883 тисячі.
Куди йдуть невикористані кошти?
Як ви вже зрозуміли, гроші, які закладали до бюджету на різні сфери, не витратили в повному обсязі. Частина залишилася. Що ж відбувається з цими коштами? Вони нікуди не зникають. Бюджетні залишки будуть використовувати у 2022 році. Їх розподілять за різними статтями.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.