Місто вже другий тиждень живе в умовах карантину. Для того, щоб зупинити поширення вірусу COVID-19, влада ввела певні обмеження. Вони стосуються і транспорту.
Із середи, 18 березня, залізниця тимчасово припинила рух пасажирських поїздів та приміських електропоїздів. Автобуси теж не курсують. Як приміські, так і міжміські. Так само припинено й авіасполучення.
Обмеження вводять для того, щоб убезпечити українців від інфікування на коронавірус та не допустити епідемії у нашій країні. Але є й інша сторона медалі: багато людей живуть в одному місті, а працюють в іншому. Те саме стосується і козятинчан та мешканців району. Більшість не може працювати віддалено, тому люди змушені добиратися до роботи.
До прикладу, Андрій мешкає у Вернигородку. Працює у Козятині. Молодий чоловік залізничник. Раніше Андрій їздив автобусом «Козятин-Кашперівка», проте відколи почався карантин, їздить власним транспортом.
Але не всі мають машину, як Андрій. Тому людям доводиться шукати інші способи.
Людмила мешкає у Перемозі. Працює у Козятинській центральній районній лікарні. Її графік роботи — доба через три. Щодня їй добиратися до Козятина не потрібно, але раз на три доби чимось приїхати треба.
Перша зміна під час карантину була у п’ятницю, 20 березня. Жінка каже, що проблем із доїздом не було, тому що її та інших працівників лікарні, які живуть у селах неподалік, привіз і завіз додому шкільний автобус.
— Грубеляс ходив зранку, прийшов тоді в суботу і каже до мене: «Іванівна, ви їдете автобусом, вас завезуть додому». Безкоштовно возять нас, — розповідає Людмила. — Це він у нас зранку в 15 хвилин на восьму на зупинці. У Комсомольському (Махнівка — авт.) опів на восьму. І там йде Жежелів, Непедівка, і привозить. Вранці привіз нас і тих, хто здали зміну, хто добу працює, забирає цей автобус назад.
Водночас Людмила каже, що деякі працівники лікарні, що живуть у ближніх селах, ходять на роботу пішки.
— Ті, хто на добу, то їх завозять і привозять. А ті, хто до 8 вечора працює, я не знаю, чим вони їдуть. Так само наша старша, вона працює до чотирьох, і їх ніхто не возить, — додає Людмила.
Козятинчанка Оксана працює провідником у філії «Пасажирська компанія» Акціонерного товариства «Укрзалізниця». Розташована вона у Києві. Тому на роботу жінці доводиться їздити до столиці, адже у нас бригади провідників не формують.
Хоч залізниця припинила пасажирське сполучення, на вимушені канікули провідників не відправили, оскільки поїзди забирають українців з-за кордону, які не встигли повернутися.
Оксана каже, що під час карантину їде до Києва попутним транспортом.
А чим ви добираєтеся до роботи? Пишіть нам у коментарях під новиною.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер