Сотні травм щороку, більшість — смертельні: залізниця — зона ризику
- 25 квітня 2025 р.

- Півтора місяці тому підлітка вразило струмом на даху електрички.
- Через п’ять діб він помер. Випадки травматизму на залізниці непоодинокі.
- Нагадуємо правила безпечного перебування поблизу колій
Це сталося в 12 березня. Дванадцятирічний хлопець заліз на дах електропоїзда Козятин-Київ. Припускають, хотів зняти контент для своїх соцмереж. На станції Київ-Волинський його вразило струмом. Ті, хто стали очевидцями цієї події, ще довго не могли прийти до тями. Побачили це й деякі козятинці, яким не пощастило того дня їхати до Києва наступною електричкою. Видовище, без перебільшення, не для тих, у кого слабкі нерви. Дванадцятирічний хлопець отримав тяжкі опіки — ураження тіла становило 75%. Його доправили до лікарні. Медики боролися за життя підлітка п’ять діб і зробили все, що могли, але вижити йому не вдалося.
Статистика свідчить, що такі ситуації непоодинокі. За даними «Укрзалізниці», щорічно більше чотирьох сотень людей травмуються на залізниці. У більшості випадків це призводить до загибелі — летальність становить близько 70%.
Козятин, поділений коліями на три частини, теж не виключення. Торік по станції Козятин-1 зафіксували два нещасних випадки на залізниці, а в 2023-му — три. Такі дані нам повідомили на станції Козятин-1.
Залізниця — це зона підвищеної небезпеки. Швидкість потягів, що рухаються коліями, досягає 160 кілометрів на годину, а подекуди й більше. Тому поїзд не може зупинитися миттєво. За таких умов навіть при екстреному гальмуванні гальмівний шлях може становити більше одного кілометра.
Не менш небезпечні і високовольтні лінії електропередач, від яких поїзд отримує живлення, адже якщо до них доторкнутися, або наблизитися на коротку відстань, можна отримати ураження струмом високої напруги.
На станції Козятин-1 нагадують правила безпечної поведінки на залізниці:
- переходьте колії лише у встановлених для цього місцях: користуйтеся пішохідними переходами, підземними тунелями чи мостами;
- перебуваючи на платформі, не підходьте ближче, ніж на один метр до її краю.
Дітям потрібно перебувати на вокзалі чи платформі лише в супроводі дорослих.
Категорично заборонено:
- перелазити через зчеплені вагони чи пролазити під вагонами;
- ходити по коліях і наближатися до них, не маючи необхідності;
- користуватися навушниками біля колій, адже через це ви можете не почути сигналу машиніста і стати менш уважними;
- проїжджати на підніжках, дахах вагонів, зчепах чи будь-яких інших зовнішніх частинах поїзда.
Зачепінг (проїзд на зчепах, поручнях, підніжках, дахах та інших зовнішніх частинах вагона) надзвичайно небезпечний, адже може призвести до смерті. Через такий екстремальний вид проїзду можна впасти з великої висоти, зіткнутися з іншими поїздами чи тунельними конструкціями, або ураження струмом високої напруги (до 27 тисяч вольт). Зачепінг не лише є загрозою для життя, а й правопорушенням, за яке передбачена відповідальність.
Читайте також:
Зупиняється у Козятині: призначають поїзд Київ-Кам'янець-Подільський на пікові дні квітня і травня
Екстремальні «покатушки» на потязі: батьки зачеперів заплатять штраф
У Києві презентували тепловози і електровози, які ремонтували і у Козятинському депо
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.