Чи відновлять переходки, які розібрали?

Чи відновлять переходки, які розібрали?
Фото у Фейсбук опублікував Олександр Врублевський
 • До редакції нашої газети звернувся Євгеній.
 • Чоловік обурюється тим, що демонтували перехід через залізницю, яким мешканці міста ходили з вокзалу на ПРБ. «Чому його не відновлюють?» — запитує козятинчанин.
 • Що з цього приводу кажуть на залізниці — з’ясовували наші журналісти

Козятин має одну цікаву особливість: залізниця ділить наше місто не на дві, а на три частини. Саме залізниця стала причиною того, що східну частину козятинчани називають «та сторона», адже щоб туди потрапити, потрібно перейти на протилежний від центру бік. Так само залізниця відділяє центральну частину міста від ПРБ і мікрорайону училища.

Попри те, що у нас є тунель та два пішохідних мости, козятинчани споконвіку ходять безпосередньо через залізницю, щоб перейти з однієї частини міста в іншу. І користуються для цього переходками, попри те, що вони призначені для службового використання залізничників, про що навіть є відповідні таблички. У людей це увійшло в звичку. Чи багато ви бачили мешканців посьолка, які йдуть аж до мосту, щоб потрапити в центр? Та цього року сталося те, чого козятинчани зовсім не очікували — переходок у Козятині стало менше.

Спочатку ми почули від мешканців міста, що розібрали перехід через залізницю за магазином «Валентина», яким користувалися ті, хто живе на посьолку. Було це на початку осені. За тиждень-другий дізналися, що зникла ще одна переходка, яка вела з вокзалу на ПРБ. Ходили чутки, що мають розбирати ще й перехід від магазину «Дует» до автостанції. Та поки він стоїть на місці.

Відео дня

Попри те, що деякі переходки у місті розібрали, люди за звичкою продовжують ходити звичними для них шляхами і крокують через залізничне полотно. Мешканці посьолка як ходили через гірку за «Валентиною», так і ходять. Так само по шпалах крокують і козятинчани, які йдуть на ПРБ.

Відтоді, як переходки демонтували, минуло вже майже два місяці. Спочатку люди мовчали, а тепер почали висловлювати своє обурення. Минулого тижня до нас у редакцію завітав наш читач Євгеній. Чоловік попросив написати про те, що розібрали переходку, яка вела з вокзалу на ПРБ.

— От ви писали про те, що за мостом біля дитячо-юнацької спортивної школи не стрижуть кущі, а чому ж не написали, що переходку прибрали? — запитав Євгеній. — Люди вже самі були змайстрували з підручних матеріалів перехід, поклали там дошки, але ті дошки також позабирали. Залізничники, які там працюють, кожного дня на планьорці піднімають питання, щоб переходку відновити, але її не відновлюють.

За декілька днів про переходки стали говорити і в соцмережах. Ось що написав у одній із козятинських груп у Фейсбук Олександр Врублевський:

«Вже більше місяця як залізничники демонтували перехід з ПРБ до залізничного вокзалу. Спершу всі подумали, що замість старих дерев’яних шпал мають поставити бетонні плити, як і на решті переходів. Але на запитання: «Коли буде встановлено новий перехід?» було сказано: «Ніколи. Вчіться ходити через міст».

Цікаво, кому в голову прийшла така думка дресирувати людей? І нехай той розумник спробує сам витягнути кравчучку, валізу або велосипед на міст, а потім спуститися з мосту. А якщо це літня людина?

Але ж люди не перестали ходити через цей перехід. Просто їм стало важче. І є більший шанс на необладнаному переході травмуватися. Хто за це буде відповідати?

А з іншого боку, може це тест? Проковтнемо, то нам розберуть і інші переходи, щоб навчити людей літати?»

Перехід потребував ремонту

Аби дізнатися, чому розібрали пішохідний перехід через залізницю, який вів із території вокзалу на ПРБ, ми звернулися до Козятинської дирекції залізничних перевезень (ДН-2). Як пояснив начальник ДН-2 Василь Буцерога, переходку демонтували, оскільки вона потребувала ремонту. Її будуть відновлювати. Але в дирекції залізничних перевезень наголошують — усі переходи через залізницю, які є в Козятині, в тому числі і той, про який йде мова, службові і призначені виключно для користування залізничниками. Тому звичайних громадян, які не працюють на залізниці, просять користуватися пішохідними мостами, аби уберегтися від травмувань.

— Бувають випадки, коли люди на переході проїжджають на мопедах чи велосипедах, — каже Василь Буцерога, начальник Козятинської дирекції залізничних перевезень. — Це робити заборонено. Так само їздять на мопедах і велосипедах по платформах, чого теж робити не можна. Залізниця — це зона підвищеної небезпеки. І вагони з гірки пускають, і швидкісні пасажирські поїзди через Козятин йдуть. Це дуже небезпечно. Тому ми просимо, щоб козятинчани користувалися пішохідними мостами.

Запитали ми також стосовно переходки за магазином «Валентина», якою користувалися мешканці посьолка. У дирекції залізничних перевезень кажуть, що її відновлювати не будуть, оскільки вона небезпечна для пішоходів.

— Коли через цю ділянку прямує поїзд, у машиніста немає видимості, — пояснює Василь Буцерога. — Крім того, за короткий проміжок часу цей перехід неможливо відновити. У цьому місці потрібно ставити тільки «розумний» пішохідний перехід, обладнаний сигналізацією. Для цього міська рада повинна написати звернення на голову правління «Укрзалізниці». Після цього збирається комісія, яка обстежує ділянку, визначає технічні умови, вартість робіт, далі готується проєкт та уся необхідна документація. Ця процедура не швидка. На це як мінімум потрібно два роки. Інакше там облаштувати перехід неможливо. Тому поки немає змоги його відновити, але ми працюємо із керівництвом міста, щоб вирішити це питання.

Чого не можна робити, коли йдете через залізницю

Нагадуємо козятинчанам правила поведінки на залізниці:

«Залізничні колії дозволяється переходити тільки у встановлених місцях: пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам  належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки.

Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих.

При знаходженні поблизу колії, на вокзалах тримайте дітей за руку.

Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного  транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.

Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потяга.

При наближенні потяга треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити  його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг.

Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.

Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагона — і тільки при повній зупинці поїзда.

 

Читайте також:

Збільшують кількість потягів з жіночими купе. Проїжджатимуть вони і через Вінниччину

Козятинських залізничників вітали з професійним святом

Укрзалізниця закупить 44 нових пасажирських вагони

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (16)
 • Диночка Дина

  Можна було зробити проєкт,а потім стару розбирати,але Київ сказав розібрати ,там за щось мають премію отримати,100 років нікому не заважали,тепер прийшли до влади розумні!!!

  Fatal 13 reply Диночка Дина

  Так і є. Передавляться своїми преміями)
 • Альона Малюкіна

  Переходу розібрали ,ходіть через міст,шановний Василь Буцерога ви б пройшлись дорогою до мосту зі сторони ПРБ і побачили зарощі нерозищені кущу,купи фекалії, і в вечері темна ніч. Там реально пройти???
 • Oleg Maksimchuk

  з багажем через міст не з руки. Цей перехід існував з моменту побудови вокзалу. При об'їзді керівників зі столиці, (які тут не проживають) виявилося, що перехід ---нє по проекту---, більше ста років по проекту, а тут умнік знайшовся.
 • Ангелина Колосенко

  Ех пішов пан Мордюк на пенсію і з ним переходка 😂😂

keyboard_arrow_up