Меню на Святвечір 2024 для тих, хто не дотримується посту, але хоче святкувати

Непісні страви на Святвечір

Святвечір, який згідно з новим календарем святкуємо 24 грудня, припадає іще Різдвяний піст. Тому, згідно з традиціями, всі 12 святкових страв повинні бути пісними: без яєць чи м’яса. Ба більше, увесь святковий день слід дотримуватися жорсткого посту, відмовившись від сніданку та обіду. Втім якщо ви та ваша родина не дотримуйтеся посту, це зовсім не означає, що слід відмовитися і від свята. Тому ми підготували святкове меню із 12 смачних, але не пісних страв, які гарантовано створять святкову атмосферу в домі. 

А для тих, хто хоче дізнатися більше про традиції та отримати меню із 12 ексклюзивних святкових страв на Святвечір, Євген Клопотенко створив спеціальний курс з рецептами, майстеркласами та розіграшем подарунків. Запрошуємо долучитися за посиланням.

01

Кутя з пшеницею та сухофруктами

Навіть якщо ви не дотримуєтеся традиції Різдвяного посту, Святвечір неможливо уявити без куті. Це важлива ритуальна страва, яку традиційно розміщують не просто на столі, а на покутті, під образами, разом із дідухом, калачами та узваром. Кожен регіон України готує кутю трішки по-своєму, ми ж пропонуємо вам детальний та простий рецепт куті з пшениці, з додаванням маку, сухофруктів, меду та горішків. Водночас традиційна та смачна, вона гарантовано сподобається вашим гостям.

кутя
02

Вареники з капустою

Пухкі та ніжні, із соковитою начинкою з капусти, такі варенички стануть окрасою вашого столу. Тісто у рецепті надзвичайно вдале, еластичне та добре ліпиться, а завдяки використанню кефіру виходить особливо пухким. Начинка готується швидко, менш як за двадцяти хвилин, тож з приготуванням таких вареників впораються навіть новачки.

Вареники з капустою
03

Салат з консервованої квасолі та горіхів

Коли потрібно приготувати одразу багато страв, важливо щоб бодай деякі з них були простими та швидкими. Тому для цього оригінального салату пропонуємо використати вже готову консервовану квасолю. Доповніть її волоськими горішками, заправкою та цибулею — і поживний салат готовий.

Салат з білої квасолі
04

Запечена курка з айвою

М'ясні страви на Святвечір — це геть не традиційно. Але якщо ви не дотримуєтеся посту та маєте потребу нагодувати родину, ще й так, аби страва виглядала оригінально і святково — кращого рецепту, ніж запечена курка годі й шукати. З нашим детальним покроковим рецептом курочка вийде ніжною та соковитою.

Запечена курка з айвою
05

Рибна юшка з коропа

Цей простий рецепт дозволить насолодитися домашнім теплом і відчути дух старовинних кулінарних традицій. Ароматна юшка з коропом, овочами, картоплею, томатною заправкою та коньяком — те що треба, аби зігрітися холодного зимового вечора.

Рибна юшка
06

Картопля по-уланівськи

Надзвичайно смачний гарнір за автентичним рецептом родом з Вінниччини, із мальовничого села Уланів. Спробувавши цю картоплю, ви пошкодуєте, що не дізналися про рецепт раніше. Рум’яна смажена картопелька, полита часниковою заправкою стане зіркою вашого столу і назавжди увійде в список улюблених смаколиків.

картопля по-уланівськи
07

Мариновані печериці

А ви знали, що замаринувати печериці можна власноруч? Виходить смачно та бюджетно, до того ж ви матимете змогу проконтролювати якість всіх інгредієнтів та довести закуску собі до смаку. Весь рецепт потребує лише 15 хв вашого часу, а їсти мариновані печериці можна вже за 5-6 годин.

мариновані шампіньйони на зиму рецепт
08

Канапки з оселедцем

На закуску разом із маринованими печерицями пропонуємо подати також швидкі канапки з оселедцем та яблуком. Це незвичне, на перший погляд, поєднання працює надзвичайно вдало, адже свіжий кисло-солодкий смак фрукта гарно балансує солоність оселедця. Якщо придбати вже готове, чищене філе оселедця, то готуються канапки менш ніж за 15 хвилин.

бутерброди з оселедцем
09

Книш з листового тіста

Книш в давнину був українським обрядовим хлібом для вшанування душ померлих та навіть згадується в “Енеїді” Котляревського. Та з плином часу страва і її призначення трансформувалися: книш перетворився у своєрідний круглий пиріг із різноманітною начинкою, яку викладають по центру. Ми пропонуємо начинити книш твердим сиром, горіхами, картоплею та зеленню для святкової закуски.

Картопляний книш
10

Пампушки

Святковий стіл не можна залишити без солодкого. Безпрограшним варіантом є пампушки — традиційний різдвяний десерт родом з Галичини. Золотаві, ніжні як пух, посипані цукровою пудрою та начинені варенням, вони першими розлетяться зі святкового столу, тож готуйте одразу подвійну порцію.

Картопляні пампушки з варенням
11

Вергуни

Якщо займатися дріжджовим тістом для пампух немає часу, вас виручать вергуни або хрустики. Ці простенькі українські солодощі порадують і малечу, і дорослих. До всього вони надзвичайно бюджетні та прості в приготуванні, адже тісто замішується на основі кефіру та яєць.

Вергуни на кефірі
12

Узвар з імбиром

На Святвечір та Різдво традиційно подають узвар. У деяких регіонах його додають до куті, у деяких — наливають у глиняний глечик та ставлять поруч з кутею. Щоб додати звичному українському напою трішки нового, пряного смаку, пропонуємо до суміші сухофруктів додати корінь імбиру.

узвар

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО