У Жмеринській ЦРЛ відкрили нове відділення малоінвазивної хірургії. Завідуючий відділенням Валерій Капшук розповів про виконання складних операцій з використанням малоінвазивної методики, що дозволяє пацієнту вже на наступний день почуватися добре і навіть йти додому. Завдяки новим підходам у хірургії повний об’єм складних операцій виконується «безкровно і безболісно».
Про нову методику, яка дійсно зробила прорив в хірургії та відгуки пацієнтів, – у нашій публікації.
За плечима лікаря-хірурга Валерія Капшука великий життєвий досвід, десятки відзнак за професіоналізм, але найцінніше – це вдячні слова його пацієнтів, багатьом з яких він в прямому сенсі слова – дав другий шанс на життя.
«Це не лікар – це золото! Він врятував мене з того світу!», – з такими словами нас зустрічають в палаті дві жмеринчанки.
«У мене були великі проблеми з венами на ногах. Я боялася робити операцію, і намагалася таблетками вирішити це питання, але бачила, що результату немає. Тоді я повірила Валерію Миколайовичу, що це можна вирішити за допомогою нової методики. Рукою махнув – і все вже було позаду! Без будь-яких розрізів на тілі і болю. Я вже на другий день ставала на ноги і не відчувала болю. Скажу чесно: хірургів багато, але він той, до якого завжди черга! Він мій рятівник!», – зі сльозами на очах розповідає Світлана Іванівна.
А це Валентина Анатоліївна з Браїлова. Жінка також із захопленням розповідає, що Валерій Миколайович врятував їй життя і вже через кілька годин після операції вона могла ставати на ноги.
Ще в одній палаті ми зустрічаємо чоловіків. Одному з них на товстій кишці вирізали пухлину. Чоловік не може промовити ні слова, просто плаче і з вдячністю цілує руки лікарю.
А це ще один жмеринчанин, який страждав від болей через каміння в черевних органах.
«Не ріжуть людей, як це було колись, а всі операції роблять через маленький прокол!»
«Вчора була операція, а сьогодні я на ногах і збираюся додому. Це завдяки новій методиці, яку опанував лікар-хірург Валерій Капшук та навчає інших, щоб не різали людей, як це було колись, а робили операцію через невеликий прокол. Слава Богу і до нас дійшла сучасна медицина!», – радісно промовляє чоловік.
Центр хірургії знаходиться на території Жмеринської центральної районної лікарні на ІІ поверсі, де колись була реанімація.
Тут облаштована операційна із найсучаснішим обладнанням та системою кисню. Малоінвазивним методикам притаманна майже повна відсутність післяопераційного больового синдрому та фактична відсутність післяопераційних ускладнень, в тому числі гнійно-запального характеру. Середня тривалість лікування - від 1 до 4 днів.
Завідучий відділенням малоінвазивної хірургії Валерій Капшук та лікарі Павло Гентош, Ілля Клокоцький і Юрій Горбаченко виконують складні операції за методикою малоінвазивної хірургії.
Валерій Капшук
У відділенні малоінвазивної хірургії функціонує 10 ліжок.
Валерій Капшук розповідає про суть методики, завдяки якій вдається лікувати пацієнтів і ставити їх на ноги за кілька годин після операції:
«Операція виконується через проколи (розрізи 0,5-2 см) черевної стінки, в які вводяться спеціальна відеокамера та інструменти. Зображення передається на екран, з високою роздільною здатністю, що дозволяє хірургу чітко бачити зону операції під великим збільшенням, точно та безпечно виконувати та контролювати всі свої дії. Після завершення операції, місця проколів зашиваються атравматичною ниткою, яку знімати не треба. Це позбавляє пацієнта неприємної процедури зняття швів».
У нашому Центрі пріоритетним напрямом надання необхідної хірургічної допомоги є саме «безкровний та безболісний метод» з використанням малоінвазивних методик. Це дозволяє нам виконувати повний об’єм операції з мінімальною травмою для організму пацієнта», - розповідає хірург Валерій Капшук.
Завідуючий відділенням висловлює слова вдячності за підтримку і сприяння у відкритті нового відділення на баз ЦРЛ головному лікарю Центральної районної лікарні Ростиславу Боровському.
Завідуючий Центру хірургії Валерій Капшук
Лікарі Центру
Гентош Павло Миколайович - лікар хірург, дитячий хірург.
Клокоцький Ілля Володимирович - лікар гінеколог.
Горбаченко Юрій Олексійович - лікар травматолог.
Переваги лапароскопії:
•Відсутність болю. Завдячуючи адекватній анестезії та висококваліфікованій роботі спеціалістів анестезіологів, сама операція для пацієнта повністю безболісна. А завдяки відсутності великих розрізів та мінімальній травмі, больові відчуття в післяопераційному періоді зводяться до мінімуму, що в свою чергу, сприяє швидкому відновленню та поверненню до повсякденної діяльності пацієнта.
•Відсутність ускладнень. Одне з важливих завдань сучасної хірургії, – звести рівень ускладнень до мінімуму. Тому, завдячуючи розвитку лапароскопічних технологій, які з поміж іншого сприяють зменшенню механічного пошкодження тканин в черевній порожнині, розвиток спайкової хвороби в порівнянні з традиційними операціями є мізерним. Як відомо, «вхідними воротами» для потрапляння інфекції є розріз, тому чим менший розріз тим вірогідність її інфікування зменшується. Рання активація пацієнта значно зменшує ризик загострень супутніх захворювань та розвитку госпітальних пневмоній.
• Швидке відновлення. Якщо після «відкритої» операції пацієнт змушений тривалий час обмежувати себе в русі через велику травму та біль, то при лапаросокопії відновний процес проходить значно швидше. Вже через 2 – 3 години пацієнт повністю активується та в змозі самостійно пересуватися та обслуговувати себе.
•Відсутність тривалої госпіталізації. Тривалість госпіталізації після лапароскопічних втручань суттєво зменшується в порівнянні з традиційними «відкритими» операціями. Так, в середньому госпіталізація триває 1-4 дні, а в деяких випадках пацієнт вже на наступний день після втручання повертається до звичного способу життя.
Унікальність відділення
Наше відділення дозволяє забезпечити своєчасну діагностику та лікування широкого спектру захворювань хірургічного профілю дорослого та дитячого населення мініінвазивними методиками. В основу надання медичної допомоги покладені міжнародні протоколи та стандарти лікування, ефективність яких підтверджена у всьому світі. Наш операційний блок оснащений сучасним медичним обладнанням. Це дає нам можливість запропонувати пацієнтам широкий спектр сучасних малотравматичних хірургічних методик лікування різноманітних захворювань. Після операції нашим пацієнтам проводиться повний курс післяопераційної реабілітації згідно протоколів швидкого одужання, так звані ERAS протоколи.
Досвідчена хірургічна команда відділення малоінвазивної та лапароскопічної хірургії забезпечує найсучасніший рівень хірургічної допомоги при таких патологіях:
Абдомінальна хірургія:
- Жовчно-кам’яна хвороба, поліпоз жовчного міхура, механічна жовтяниця доброякісного генезу;
- Доброякісні та злоякісні пухлини шлунка, тонкого та товстого кишківника.
- Доброякісні та злоякісні пухлини заочеревинного простору.
- Черевні грижі; Первинні та рецидивні кили передньої черевної стінки (пахові, стегнові, пупкові, білої лінії, спігелієвої лінії, післяопераційні вентральні, бокові, троакарні), внутрішні (стравохідного отвору діафрагми), лапароскопічна трансабдомінальна екстраперитонеальна алопластика при пахових килах (методика ТАРР), лапароскопічна алопластика при вентральних килах , пахові грижі методом PIRS (дитячі).
- Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).
- Злукова хвороба очеревини;
- Гострий апендицит.
- Кишкова непрохідність, перфоративна виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
- Кісти підшлункової залози;
- Кісти печінки;
- Кісти селезінки
- Спленоктомія
- Лапароскопічна резекція шлунку рукавним методом та іншими.
- Лапароскопічне видалення злоякісних та доброякісних утворень черевної порожнини
- Реконструктивні операції на жовчовивідних шляхах
- Реконструктивні операції на шлунку та кишківнику
- Діагностична лапароскопія;
- Косметологічна та естетична хірургія
Проктологічні операції
- Лазерна гемороїдектомія
- Гострі та хронічні тріщини прямої кишки
- Випадіння прямої кишки
- Поліпи та новоутворення прямої кишки
- Хронічні парапроктити
Лікування кіст куприка:
- SiLaC (Sinus Laser Closure) – лазерне лікування пілонідальної кісти куприка
Венозні захворювання
- Лікування варикозної хвороби вен (лазерна флебектомія, склеротерапія)
- Посттромбофлебітична хвороба вен
- Лікування трофічних виразок
Лапароскопічна гінекологія та гістероскопія:
- Лапароскопічні операції при доброякісних новоутвореннях додатків матки ( кісти та кістоми яєчників, параоваріальні кісти),
- Лапароскопічні операції при склерополікістозі та ендометріозі,
- Лапароскопічні операції при позаматковій вагітності (радикальні та органозберігаючі),
- Жіноча стерилізація,
- Оперативне лікування жіночого непліддя трубно-перитонеального ґенезу,
- Консервативна міомектомія,
- Лапароскопічна надпіхвова ампутація та екстирпація матки (при фіброміомах матки),
- Лапароскопічна оваректомія при комплексному лікуванні злоякісних новоутворень молочної залози,
- Марсупіалізація кісти бартолінової залози
- Лігування маткових труб.
- Випадіння матки
Урологія:
- Трансуретральні втручання при гіперплазії передміхурової залози, новоутворах сечового міхура та уретри;
- Трансуретральні літотрипсії при конкрементах сечового міхура та сечоводів;
- Черезшкірні контактні літотрипсії при нирково-кам’яній хворобі.
- Лапароскопічна операція Паломо при варікоцеле різних видів,
- Лапароскопічна резекція ниркових кіст різних видів, включаючи нагноєння (трансперитонеальний та екстраперитонеальний доступ),
- Черевний крипторхізм,
- Лапароскопічна уретеролітотомія
- Лапароскопічна цистолітотомія
- Лапароскопічне розкриття та дренування абсцесів, апостематозів та гематом нирки
Артроскопічна хірургія колінного суглоба:
- Пошкодження менісків, передньої та задньої хрестоподібних зв'язок, суглобного хряща колінного суглоба, деформуючий артроз, наявність вільних внутрішньосуглобових тіл, розтинаючий остеохондрит, звичний вивих надколінника, синовіїти (запалення синовіальної оболонки) неясної етіології;
Ендоскопія:
- ЕГДС, біопсії;
- Поліпектомія;
- Видалення сторонніх тіл;
- Ендоскопічний гемостаз.
- Відеоколоноскопія
- Ендоскопічне лігування вен стравоходу
