Це новенький пароконвектомат, який може замінити одразу кілька кухонних приладів, він готує усі страви на пару, що допомагає зберігати користь від продуктів.
Головний кухар Тетяна Копняк демонструє парові тефтельки та рис «Паелья» з овочами та м’ясом, які чекають на діток у паровій шафі марміду.
А це першокласники, які ретельно миють руки і найпершими поспішають на обід. Діти мають змогу самостійно обирати страви, які їм подобаються, і смакувати у вишуканій атмосфері за столиками, – як у справжньому ресторані.
9 грудня у школі №6 міста Жмеринка запрацювала нова шкільна їдальня: за кошти міського бюджету тут здійснили капітальний ремонт харчоблоку, усіх складських приміщень та їдальні, а страви для учнів вже 2 роки готують за рецептами кулінарного експерта Євгена Клопотенка.
Усю цю красу впродовж 3 місяців створювала команда управлінців та виконавців згідно до вимог сучасної системи НАССР (ХАССП), яку вимагає Міністерство освіти і науки України.
До робіт підійшли комплексно: замінили систему опалення, вентиляції, електрики, водопостачання і водовідведення, встановили рекуператори повітря, зробили ремонт окремих приміщень для зберігання та обробки продуктів, забезпечили правильне сусідство молочної, рибної та м’ясної продукції в окремих холодильних камерах та окремих приміщеннях.
Для переробки різних продуктів встановили різні мийки та столи, для зберігання фруктів та овочів – окремий склад із пониженою температурою та різними полицями.
Згідно вимог облаштували окремий вхід до харчоблоку для працівників кухні, а також душову кімнату та роздягальню.
У кожному блоці – окремі шафки для зберігання миючих та дезінфікуючих засобів та умивальники з теплою водою. У кожному цеху приготування їжі – потужні системи вентиляції та бойлери для підігріву води.
На усю цю красу з місцевого бюджету передбачили 2 мільйони гривень, однак під час пошуку виконавців та проведення тендерних закупівель на майданчику «Прозоро» та виконання робіт вдалося зекономити майже пів мільйона гривень.
За ці кошти в управлінні житлово-комунального-господарства та управлінні освіти Жмеринської міської ради вирішили придбати нове сучасне кухонне обладнання, яке вже стало у нагоді для кухарів.
Кожного дня вони готують для учнів школи різне меню за збірником рецептів Євгена Клопотенка. Італійська паелья, гречка та гуляш з яловичини, тефтелі з яловичини, чахохбілі з куркою, картопля запечена з куркумою, курячі нагетси, оладки з повідлом, а також різні види салатів зі свіжих овочів.
Другокласник Нікіта Кухтій, він майстерно їсть гречку за допомогою ножа і виделки, і каже, що почувається, ніби у справжньому ресторані.
А це Марійка Марущак із подругою Веронікою. Вони обрали італійську паелью, гречку та оладки. Діти залюбки поспішають до шкільної їдальні і обирають улюблені страви.
Після капітального ремонту шкільна їдальня нагадує справді затишний ресторанчик. Дизайнерські меблі у стилі LOFT, для естетики і гарного настрою – живі квіти та ялинки з прикрасами. Але найголовніше те, що під час ремонту дотрималися вимог належного планування виробничих і побутових приміщень. Про це говорить начальник Держпродспоживспілки Микола Горбатюк.
Міський голова Анатолій Кушнір акцентує, що кожна школа нашої громади заслуговує на такі гідні умови, і саме здорове харчування, спорт і якісна освіта – це головні складові розвитку дітей.
Саме тому вже майже 10 років у Жмеринці діти 1-4 класів харчуються безкоштовно – за кошти міського бюджету. Таку ж можливість мають учні старших класів, які належать до пільгових категорій населення.
У школі №6 це майже 400 учнів різних вікових категорій.
Це вже не перша шкільна їдальня та харчоблок у Жмеринці, які можуть бути гідним прикладом для усієї області – освітяни нашого міста вже не раз демонстрували власний досвід і ділилися секретами запровадження системи НАССР (ХАССП – Hazard Analysis and Critical Control Point).
Два роки тому такий комплексний підхід до ремонту їдальні та харчоблоку здійснили у школі №4 та школі №3, капітально відремонтували харчоблок у школі №5. А нині такі ж зміни чекають на 2 їдальні в Браїлові та Мартинівці. Про це розповіла начальник управління освіти Аліна Твердохліб.
Директор школи Людмила Бігун з посмішкою розповідає про всі позитивні зміни у школі, і каже, що вдома також вже 2 роки поспіль готує страви за рецептами Клопотенка.
А ще директорка висловлює вдячність усій команді управління житлово-комунального господарства, управління освіти міської ради, представникам органу місцевого самоврядування, а також виконавцям проекту, які допомогли втілити мрії у життя.
Однак найбільшою радістю та втіхою для невтомних кухарів є посмішки та вдячність від наймолодших, які залюбки смакують страви і залишають пусті тарілки та щирі слова: «Дякуємо! Було смачно!».
Більше подробиць – у нашому відео на Телеграм-каналі
