Парламент ухвалив законопроєкт про використання ліків на основі канабісу

Парламент ухвалив законопроєкт про використання ліків на основі канабісу
  • Парламент України ухвалив законопроєкт № 7457 про використання в медицині ліків на основі канабісу.
  • «За» проголосували 248 народних депутатів. Після першого читання закон був суттєво доопрацьований — до нього було подано майже 900 правок, з яких враховано більш як сто.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Насамперед медичний препарат використовуватимуть для лікування ветеранів і онкохворих — людей, які живуть з постійним болем та потребують цього нововведення в українській медицині. При цьому в Україні буде дозволено лише використання виробленого в Україні канабісу.

Виробництво ліків на основі медичного канабісу жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати рослину зможуть лише юридичні особи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відслідковувати рух рослин до пацієнта.

Відео дня

Препарати на основі медичного канабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.

В законі наголошується, що розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.

Закон вводиться в дію через пів року після його опублікування.

 

Читайте також:

Для клініко-діагностичного відділення ЦРЛ придбали сучасний автоматичний біохімічний аналізатор

Найбільше вакансій у Тульчинській, Калинівській та Козятинській лікарнях. Кого шукають

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (7)
  • Тая Радіна

    Терапевтичний ефект канабідіолу (КБД), що міститься в коноплях, та ефективність його застосування у медичних цілях підтверджена численними науковими дослідженнями і висновками профільних міжнародних установ. Зокрема, Експертний комітет Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) з питань наркотичної залежності у червні 2018 року та в січні 2019 року опублікував звіти, в яких на підставі проаналізованих даних доклінічних та клінічних наукових досліджень дійшов до однозначного висновку, що КБД не є психоактивною речовиною, належить до природних канабіноїдів, не призводить до наркотичного спʼяніння, не викликає залежності, не має серйозних побічних ефектів та має значний терапевтичний потенціал.
  • Тетяна Костюк

  • Оля Лаоренко

    🤣

    Тая Радіна reply Оля Лаоренко

    Оля Лаоренко Вам сумно з якого приводу ?
  • Олег Петров

    Да ужжжжжжж дожилися до ручки далі нікуди, повна пвз..а

    Тетяна Костюк reply Олег Петров

    Олег Петров не дай вам Боже пережити в своєму житті, коли на твоїх руках вмирає в страшних муках батько чи чоловік, А ти не можеш навіть полегшити ці муки.

    Тая Радіна reply Олег Петров

    Олег Петров Ви про що ? Ви взагалі знаєте як довго чекають ці ліки діти з дцп, онкохворі, люди з епілепсією .

keyboard_arrow_up