На клубному ставку в сніговому полоні лебідь. Його треба підтримувати харчами
- З приходом морозів до нас приходить щорічна проблема порятунку лебедів.
- Кожен рік, як тільки водойм вкривається кригою, ці королівськи птахи покидають насиджене місце в пошуках іншого відкритого
- водойому. Трапляється так, що не всі пернаті відлітають.
Як правило, залишаються лебеді з числа первістків, які ще не набралися сили, травмовані, чи хворі. Тоді не байдужі до живої природи козятинчани масово телефонують представникам преси і кличуть для порятунку птахів, ДСНСників. Так сталося і цієї ще не календарної зими. На «гарячу лінію» нашої газети зателефонувала козятинчанка і повідомила, що на клубному ставку замерзає одинокий лебідь.
— Я йому кинула шматочок білого хліба, а він далі почалапав по льоду, — сказала 62 річна жінка та любительниця живої природи. — Не знаю до кого мені треба звернутись. Порадили звернутись до вашої редакції. Зробіть щось, бо я на це дивитися не можу сказала.
Після телефонної розмови з нашою землячкою ми взяли півголови свіжої капусти, 2 кг кукурудзи і поїхали до клубного ставка. На льоду виднілися полоси лебединих ступенів, значить він по льоду ходить. Зерно кукурудзи розкидали по льоду. Таку ж процедуру зробили з листками капусти. Тільки королівський птах, малорухливий і не повертається у воді, щоб його не скувала крига. За хвилин 40 пернатий тільки крутив головою і щось поправляв на лівому крилі. Порадившись з колегами, прийшли до висновку, що цього лебедя треба рятувати, а щоб зробити це якнайшвидше повідомили про порятунок птаха ДСНСників. Як завжди вони були не проти, тільки обіцяли прийти на ставок через годину тому, що на годину у них ще є робота з автотехнікою.
Самі повернулися до водойми і мали намір дочекатися там рятівників.
Проте лебідь пробив в льодовому полоні доріжку і вийшов на не замерзлу водну ділянку та занурюючи у воду дзьоб, став діставати собі поживу. Коли лебідь такий активний нам нічого не залишалося, як операцію порятунку птаха відкласти до більшого морозу.
Лебідь — птах дикої природи. Він знає, як боротися з такими примхами погоди. Орнітологи пояснюють , що лебідь птах не перелітний, а кочовий. Він за день-два має набратися сил і відлетіти в пошуках відкритої водойми. Наша задача допомагати птахам, які ще не набрались сили, харчами. Можна їх підкормлювати зерном, листям капусти і в ніякому разі хлібом.
Орнітологи рекомендують в період морозів підгодовувати лебедів тільки в тому випадку, якщо це сірий первісток, який ще не змінив оперення. Одному такому лебедю достатньо 1 кг комбікорму на три дні. Така норма не привчить птаха до штучного годування і не дасть йому загинути в холод. В раціоні лебедя може бути зерно пшениці, овесу, кукурудзи, терті овочі та розмокше у воді сіно. Як стверджує наш козятинський зоолог пан Василь, основний овоч в зимовий період для лебедя це — білокачанна капуста. Вона може замінити всі інші овочі разом взяті.
.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.