Хочеш провести газ — май повну кишеню грошей

Хочеш провести газ — май повну кишеню грошей
  • До редакції газети «RIA-Козятин» звернувся мешканець Журбинець Микола Павлюк.

  • Чоловік хотів провести додому газ, зібрав усі документи, заплатив за центральну трубу і проектну документацію.

  • Коли нарешті отримав на руки рахунок — взявся за голову, бо виявилося, що це задоволення не з дешевих

Три роки тому Микола Павлюк вирішив провести додому газ. Сусіди на вулиці, де живе чоловік, провели собі блакитне паливо трохи раніше, але у Миколи з дружиною на той момент не було коштів, тому подружжя Павлюків вирішило почекати. Коли трохи назбирали грошей, поїхали в Козятин і подали заявку.

— Водили нас, водили, сказали в селі платити, — розповідає чоловік. — Справа в тому, що в нас у селі ця вулиця, де я проживаю, люди самі закупляли труби, самі клали, копали рови, проводили, з Вінниці брали всі папери. Коли я вирішив цей газ провести, в мене сільська рада здерла 3,5 тисячі не знаю за що. Тепер як документацію робити, я людям роздав по 500 гривень в цьому кутку, де я зараз проживаю, бо раніше як вони проводили, я газу не вів, у мене не було можливості. Роздав я людям ці гроші, пішов в газову контору біля поліції. Прождали ми, оплатили за послуги, час пройшов, мають робити план. Прийшли, виміряли, заплатили гроші. Кажуть, ждіть.

А далі почалася пандемія і поставила увесь цей процес на паузу. Так Микола з дружиною і чекали цілий рік. Нарешті їх викликали в сервісний центр. Наш співрозмовник поцікавився, у скільки йому обійдуться усі роботи загалом. Каже, перепитував рази зо три. Почув від спеціаліста приблизну суму — 20 тисяч гривень. Пізніше і сам проект прийшов.

Відео дня

— Як проплатили за нього гроші, приходить уже нам копати цю яму, — продовжує мешканець Журбинець. — Вам нема ще ж рахунку. Ждем, ждем рахунку ще з минулого року. Минулого року приходить рахунок — 60 тисяч треба оплатити за те, що проведуть нам газ. Де це воно таке є? Що це воно таке робиться?

Микола каже, як побачив цю цифру, буквально взявся за голову. Адже чоловік аж ніяк не очікував, що це буде настільки дорого. Бо це утричі більше за ту суму, яку йому озвучили в сервісному центрі. І Микола, і його дружина мають інвалідність, пенсію отримують мізерну. Зрозумівши, що блакитне паливо занадто дороге для них задоволення, подружжя Павлюків вирішило відмовитися від цієї задумки. Знову довелося їхати до сервісного центру «Вінницягаз», цього разу, щоб написати відмову. Отак і вийшло, що і проект вже готовий, і все пораховане, а газ підключити люди не можуть.

— За що ж я його проведу, як у мене всього пенсії 1800 гривень?! Де їх зібрати?! — нарікає Микола. — Нічого не вмонтоване. Я його покинув, нічого не купляю. Труба газова центральна йде за 3 метри в мене від хати.

І було б не так прикро, якби Микола з дружиною вже не витратили чималої суми ще до того, як дізналися, у скільки їм загалом обійдеться прокласти труби і врізатися в центральну газову трубу.

— Я в сільську раду заплатив, і в Козятині я платив, — каже чоловік. — Тільки автобус 25 гривень в один бік. Та й ми вже заплатили до 15 тисяч. За труби, за все, що люди вели в цей куток газ, я їм проплатив гроші, бо вони мені не дали б дозволу, щоб я підключався до труби їхньої. У «Вінницягаз» за документацію ми проплатили. І цим людям, що приїжджали, заміряли, де будуть конвектора стояти, де буде газова плита стояти. Все заплачено за цей план. Чи можна ці кошти повернути чи вони вже пропали? Я сам не розумію як його краще зробити.

Так і залишилися Микола з дружиною без газу. Користуються пічкою. На ній і їсти готують і хату обігрівають. Але паливо теж не з неба падає — машина дров коштує 10 тисяч гривень.

Що кажуть у «Вінницягаз»?

Щоб дізнатися, чи зможе Микола Павлюк повернути свої кошти, ми звернулися до АТ «Вінницягаз». Речниця компанії Лариса Логінова радить чоловікові повторно звернутися до сервісного центру у Козятині і запитати стосовно повернення грошей менеджера. При собі обов’язково мати усі документи і квитанції.

— Важко говорити, чи може клієнт повернути свої кошти, не бачачи документів і не знаючи, за що саме він сплатив, які йому надавали послуги, — каже Лариса Логінова. — Тому краще звернутися в центр обслуговування у Козятині, менеджери подивляться, яка там ситуація і все пояснять.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Надія Пилипчук

    Сволоти
  • Читач33

    У Дубових Махаринцях люди так само проводили по два і більше років
  • Інна Кравчинська

    Не кишеню повну, а мішок повний

keyboard_arrow_up